3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Yılın Sporcusu” Ödülleri İçin Büyük Jüri Toplantısı Gerçekleştirildi

P&G’nin erkek bakımında lider markası Gillette ve Milliyet Gazetesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye’nin en prestijli ödül töreni 70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nin büyük jüri toplantısı gerçekleşti. Halk oylamasına sunulacak olan 2023 yılına başarıları ile damga vuran adaylar, jüri tarafından belirlendi.

FOTO: CENGIZ MALGIR

Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanarak 1954 yılında başlayan, gün geçtikçe büyüyerek, günümüze kadar ulaşan Türkiye’nin en prestijli spor ödül töreni ‘Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ için spor camiasının önde gelen isimleri jüri toplantısında buluştu.  Büyük jüri, dünya spor tarihinin en uzun soluklu ödül töreni ‘Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ adaylarını belirlemek adına 70. yıla özel olarak Barselona’da toplandı. Büyük jüride; Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Başkanı ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası’nın yanı sıra ülkemizin önde gelen spor basın mensupları da yer aldı.

Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette; A Milli Erkek Futbol Takımı’na verdiği destekle Türk sporunun en önemli paydaşlarından biri olmasının yanı sıra, 70 yıllık geçmişe sahip Yılın Sporcusu Ödülleri’nin isim sponsorluğunu da 9 yıldır üstleniyor. Her yıl bir sosyal sorumluluk projesiyle ödüllere anlam katan Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, geçtiğimiz sene verilen oylar sonucunda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle deprem bölgesinde bulunan ihtiyaç sahibi okullara spor malzemesi desteği yapıldı. Bu sene 70.’si gerçekleşecek Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri öncesinde de gerçekleşen jüri toplantısında; 7 kategoride adaylar belirlendi. Belirlenen adaylar, önümüzdeki günlerde http://yilinsporcusu.milliyet.com.tr adresinden halkın oylamasına sunulacak.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören: “Kadın sporcularımız yıla damgasını vurmuş durumda”

Toplantıda konuşan Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, “Son 9 yıldır bu ödül töreninde destekleri ve Türk sporuna katkılarından dolayı P&G’ye, 70 yıldır bu serüvenin devam etmesine katkı sağlayan destekçilerimize, spor müdürlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Adayları incelediğimizde kadın sporcularımıza ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çok güzel başarılar elde ettiler. Onları ayrıca tebrik ediyorum. Bu güzel serüvenin nice 70 yıllar sürmesini temenni ediyorum” dedi. 

  

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu: “Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz”

70.’si düzenlenecek olan dev organizasyon öncesi 2023 yılına damgasını vuran aday sporcuların belirlendiği toplantıda konuşan P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, şunları söyledi:

“Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanarak çıktığımız bu serüvende, 70. Gillette Milliyet Yılın Sporcu Ödülleri’nin, bu yıl 9. kez paydaşı olmanın mutluluğu içindeyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye’nin en büyük spor ödülleri organizasyonunun 70.’sini yapmak büyük bir gurur kaynağı. Bu organizasyonda büyük emekleri olan Milliyet ailesine, bizleri bu süreçte hiçbir zaman yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, federasyonlarımıza, P&G adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

P&G olarak sporun sınır tanımayan gücünün bir paydaşıyız ve her bir sporcuya, kuruma ulaşmak, başarılarının arkasında bir destekçi olmak yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Gillette markamızla Türk futboluna olan inancımızı, A Milli Erkek Futbol Takımımıza verdiğimiz destekle sürdürürken; Ariel markamızla da A Milli Kadın Futbol Takımımızın yanında yer alıyoruz. Orkid markamızla; dünyanın 1 numarası olan Filenin Sultanları ile 20 yıldır aynı yolda yürümekten büyük onur duyuyoruz.  Head&Shoulders markamızla A Milli Erkek Basketbol Takımımızın Özgüven Sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Sadece futbol, basketbol ve voleybol ile yetinmiyor; bireysel olarak da ülkemizi temsil eden sporculara desteklerimizi sunuyoruz. Türk spor tarihinin arkasındaki güce inanıyoruz. 

2014 yılında, “Çocuğuna spor yaptıran her anne Olimpik Annedir” diyerek ‘Olimpik Anneler’ projemizi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile hayata geçirdik. Bu yıl ise Paris 2024 yolunda projemizi Paralimpik sporcu ve annelerine destekle genişleterek “Yıldız Anneler” adıyla yolumuza devam ediyoruz. “Umutla Paris 2024” yolunda da 36 olimpik 10 paralimpik sporcumuzu ve annesini destekliyoruz.

Başa dön tuşu