MAGAZİN

Ünlü Oyuncu Mehtap Bayri Zeytincilikte Ödül Aldı

Premium ödül alanlar arasında çiftçiliğe başlayan ünlü oyuncu Mehtap Bayri’de vardı. İkinci memleketim diye Muğla’ya ve zeytine olan sevdasını dile getiren ünlü oyuncu, Muğla’da bir zeytinlik alarak tarımla ilgilenmeye başlamıştı. “Çiftçiyim artık. Belgemi de aldım.

Toprak beni besliyor. Doğayı sevmiyorum, aşığım. Çiftçilik çok emek isteyen bir iş. Bütün çiftçileri ellerinden, o koca yüreklerinden öpüyorum” diye konuştu. Mehtap Bayri’ye jüri özel ödülünü Muğla Valisi Orhan Tavlı teslim etti. Tüm katılımcılara teşekkür belgesi ve ödülleri verildi. 4 bronz madalya, 19 gümüş madalya, 43 altın madalya ve 4 yarışmacı ise Premium Ödülü(Jüri Özel Ödülü) almaya hak kazandı.

 Zeytinyağı Kalite Ödül Töreni Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kısa film gösterisi, müzik, halk oyunlarının olduğu tören renkli görüntülere sahne oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca desteklenen Muğla’da “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi kapsamında doğan ve bu yıl 3.’sü düzenlenen yarışma sonucunda Zeytinyağı Kalite Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Sonuçlar Duyusal ve Kimyasal Analizle Belli Oldu

Bu yıl 132 yarışmacının katıldığı yarışmada yapılan duyusal ve kimyasal analiz değerlendirmeleri sonucunda en kaliteli yağlar Premium alarak altın, gümüş ve bronz kategorilerde ödüllendirildi.

Başa dön tuşu