KOBİM TÜRKİYEMAGAZİNSAĞLIK

Ünal Doğru’yu keyifle işlettiği Kürek Türk Mutfağı restoranında bulduk

Son günlerde adı sıkça gündeme gelen ünlü iş insanı Ünal Doğru’yu keyifle işlettiği Kürek Türk Mutfağı restoranında bulduk ve hikayesini dinledik.

   

Ünal Bey’in henüz 9 yaşındayken bir yaz tatilinde kuyumcu tezgahıyla başladığı çalışma hayatı, bugün lezzetiyle ünlenen Kürek restoranın lahmacun fırınının önünde devam ediyor. Doğru, başarıyla yürüttüğü restoran işinin yanı sıra ithalat ihracat ve inşaat alanlarında da önemli atılımlar ve yatırımlar yapmış durumda. Özellikle Bolu’da yapımı süregelen 100 milyon euroluk dev bir inşaat projesi Ünal Doğru’nun en önemli yatırımlarından birisi.

Ünal Doğru, azimle çalışan, yılmayan, pes etmeyen, üreten ve her şeyden önemlisi idealist bir iş insanı profili çiziyor. “Yemediğim ürünü müşteriye yedirmem” mottosuyla hareket eden Doğru, başarısının sırrını titizlik ve dürüstlük olarak açıklıyor. Örneğin Balıkesir’den özel kesim etlerden başka ürün kullanmadığını

açıklayan Ünal Bey, bu işi yapan işletmelerin tamamından daha maliyetli bir et kullandığını, gramajlarda 5 gr bile eksik olamayacağını, her gün bizzat kendi kontrolü sonrası onay alındıktan sonra yemeklerin müşteriye servis edilebileceğini belirtiyor.

Ünal Bey’in özellikle lahmacunu oldukça popüler. Methini çok duyduğumuzdan tadına bakmak için Kürek restorandan lahmacun siparişi verdik ve gerçekten mükemmel bir lezzete yerinde şahitlik etmiş olduk. Ünal Bey’e misafirperverliği ve sorularımıza verdiği içten cevaplar için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Başa dön tuşu