EKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEYEREL HABERLER

TVHB KONGRESİ OLAĞANÜSTÜ GEÇTİ

Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneği Genel Başkanı Canan Ceylan, Türk Veteriner Hekimleri Birliği 50. Büyük Kongresinde gerçekleşen gelişmeleri bildirdi...

Grand Ankara Hotel & Convention Center’da iki gün süren 50’nci büyük kongreye Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil , TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ve Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneği Genel Başkanı Canan Ceylan başta olmak üzere 700 kişiye yakın bir davetli topluluğu katıldı.

CANAN CEYLAN KONGREYLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU…

Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneği Genel Başkanı Canan Ceylan, Türk Veteriner Hekimleri Birliğinin (TVHB) 50. Büyük Kongresi ile ilgili yaptığı açıklamada;  Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci veteriner hekimlik hizmetlerinin Bakanlığın önemli çalışma alanlarından olduğuna işaret ederek, son 20 yılda hayvancılığın geliştirilmesinde elde edilen başarıda veteriner hekimlerin önemli payı olduğunu belirtti. TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu ise veteriner hekimlerin hayvan sağlığının yanı sıra toplum sağlığının korunmasında da önemli rol oynadıklarını söyledi.

YUNUS KILIÇ VE CANAN CEYLAN İKİLİ GÖRÜŞMELERDE BULUNACAK…

TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç yaptığı açıklamalarda; “Her zaman STK’larla birlikte yol alacaklarını belirterek;  Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneği Genel Başkanı Canan Ceylan’a kapılarımız size her zaman açık ve her türlü desteği vereceğiz” dedi. Başkan Ceylan ise,  Komisyon Başkanı Yunus Kılıç’a dernek olarak projelerinden bahsetti. Başkan Kılıç; En kısa zamanda görüşmek ümidiyle diyerek Ceylan’a makamına davette bulundu. Kılıç sizleri ve dernek üyelerinizle bekliyorum her konuda destekçinizim şeklinde konuştu.

CEYLAN’DAN (TVHB) SEÇİMİ DEĞERLENDİRMESİ

Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneği Genel Başkanı Canan Ceylan Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nde yönetimin değiştiğini ifade ederek, yapılan 50’nci büyük kongrede iki liste yarışırken, Birlik Başkanı Ali Eroğlu’nun listesinden 7 kişilik yönetim kuruluna sadece iki isim girebildi. İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan’ın öncülüğündeki ‘Meslekte Uyanış Platformu kazandı. Çarşaf listeyle yapılan seçimi, Prof. Dr. Murat Arslan’ın öncülüğündeki ‘Meslekte Uyanış Platformu’ kazandı. Meslekte Uyanış Platformu, yedi kişiden oluşan merkez konseye beş isim sokmayı başardı. Arslan’ın yanı sıra Prof. Dr. Murat Fındık, Melike Baysal, Taner Canbulut, Türkay Berberoğlu, Meslekte Uyanış Platformu’nun listesinden seçilirken birliğin eski başkanı Ali Eroğlu ile Enes Gazi Atıcı da yönetime girdi. Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra kürsüye çıkan Prof. Dr. Murat Arslan, katılan ve oy kullanan delegelere teşekkür ederek, “Delegenin iradesi ne diyorsa bizim ona uymamız gerekir. Delege, ‘Birlikte olun, birlikte yönetin demişti’ daha önce. Şimdi de aynı şeyi söyledi. Seçilen kim olursa olsun herkesin, aktif olarak görev yapan herkesin destek vermesi gerekiyor. Bu mesleği ayağa kaldırmamız için çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

ANKARA GIDA TARIM ÜRÜNLERİ DERNEĞİ CANAN CEYLAN VE BERABERİNDEKİLER KONGREDE GÜZEL KARŞILANDILAR…

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil  Ankara Gıda Tarım Ürünleri Derneğine teşekkür ederek Genel Başkanı Canan Ceylan ile kısa bir süre sohbet gerçekleştirdiler. Canan Ceylan Bakan ve yardımcısına misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti ve yaptığı açıklamada; “ Derneğimiz Tarım ve Gıda Hayvancılık olarak bizi bu kongre de çok önemsediler ve özen gösterdiler sağ olsunlar” şeklinde sözlerini noktaladı…

 

 

 

Başa dön tuşu