GÜNDEM

TKP hafta sonu 4 yeni semt evi, 1 yeni işçi evi açılışı yaptı

Türkiye Komünist Partisi yurdun dört bir yanında semt ve işçi evlerinin açılışlarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Pazar günü Sinop Ayancık’ta, Kırklareli Lüleburgaz’da, Antalya Güneş ve Güvenlik’te yeni semt evlerinin açılışları yapılırken, Konya Seydişehir’de de işçi evi açıldı. Açılışlar Amasra’da madende yaşamını yitiren işçiler için yapılan saygı duruşuyla başladı.

Sinop’taki ilk semt evi

Sinop’taki ilk semt evi Ayancık’ta yapılan etkinlikle açıldı. Amasra’da yaşamını yitiren 41 maden emekçisi için saygı duruşuyla başlayan etkinlikte TKP Merkez Komite üyesi Ali Ufuk Arikan bir konuşma yaptı.

Amasra’da yaşanan katliamın bu düzenin emekçilere vaat ettiği iki şeyden biri olduğunu belirten Arikan, emekçilerin bu cendereyi kırması, açlık ve ölümü yenmesinin tek yolunun örgütlü bir mücadele olduğuna işaret etti.

Örgütsüzlüğün yaydığı yalnızlık ve umutsuzluğa son vermek için TKP’nin var gücüyle çalıştığı, üst üste açılan semt ve işçi evlerinin en büyük amacının da umudu var etmek, birlikte mücadelenin değiştirici gücüne işaret etmek olduğunu dile getirdi.

Arikan, “Eğer umudu var etmeyecekse bu adımların hiçbir anlamı yok ama hem biliyor hem görüyoruz, nereye değersek mücadele ve umut büyüyor, şimdi daha fazlasını yapmak için kolları sıvadık, bu umudun parçası olmak, güzel ülkemizi bu somuruculerden kurtarmak için siz de gelin ve hala olmadıysanız TKP gönüllüsü olun” dedi.

Eşit ve özgür bir ülkeyi mutlaka kuracağız

Konya Seydişehir İşçi Evi’nin açılışına Merkez Komite üyesi Selahattin Kural, Kırklareli’de Lüleburgaz Semt Evi’nin açılışına Merkez Komite üyesi Savaş Sarı, Antalya’daki Güvenlik ve Güneş mahallelerindeki semt evi açılışlarına ise Merkez Komite üyesi Ozan Yılmaz katıldı. Lüleburgaz’daki açılışta sanatçı Orhan Aydın konuşma yaparken, Los Obreros müzik topluluğu da şarkılarıyla sahne aldı.

Açılışlarda çok sayıda yeni Parti gönüllüsü TKP saflarında mücadeleye katıldı. TKP’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Yeni dostlar, yoldaşlar edindik. Umudumuz çok, yolumuz açık. Bundan sonra beraberiz. Laik, eşit ve özgür bir ülkeyi mutlaka kuracağız. O ülkede öyle güzel, öyle mutlu, öyle insanca yaşayacağız ki. Böyle bir hayatı hak ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Başa dön tuşu