EĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEYEREL HABERLER

Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı

Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi İle Adım Attı

Muğla Türkiye Yüzyılına Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi İle Adım Attı

Muğla Türkiye Yüzyılına Seydikemer’i Süt ve süt ürünleri ile süt sığırcılığının merkezi yapacak mega tarımsal ve çevreci proje olan Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi ile adım attı.

Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi toplantısı Muğla Ticaret Borsası toplantı salonunda Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Muğla Ticaret Borsa’sında gerçekleştirilen toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı, Seydikemer Kaymakam Vekili Ayhan Yazgan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürü Tayyar şaşmaz, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Fethiye – Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak, Kadıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ömer Kılınç ile ilgili personel katıldı.

Seydikemer’inkırsal Çobanisa Mahallesi’nde kurulacak Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) inşa edileceği 1143 dekar arazi, Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişiliği tarafından satın alınarak OSB alanınınharitalandırma, zemin etüdü ve imar aşamasına geçildi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından onaylanarak Türkiye’nin 33. Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak tescil edilen ve tüzel kişilik kazanan Seydikemer’inkırsal Çobanisa Mahallesi’nde 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağı öngörülen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi Bölgesi’nin 40 bin büyükbaş hayvan kapasitesiyle bölgeyi süt ve süt ürünleri ile hayvancılığın merkezi haline getireceği ifade edildi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas Süt Sığırcılığı Organize Sanayi BölgesiProjesinin Muğla’mıza kazandırılmasındaki destekleri nedeniyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzereÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi’yeve Bakanlıklarımız ile Muğla Milletvekillerimize teşekkür ve şükranlarını sundu.

Vali Orhan Tavlı çalışmaların bir an evvel tamamlanması için özveri gösteren çalışanlara da teşekkür etti.

Başa dön tuşu