3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEKÜLTÜR SANATSİYASETTEKNOLOJİVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

SEFERİHSAR’DAN DEPREMZEDELERE UZANAN YARDIM ELİ

Seferihisar Otelleri Depremzedelere Kapılarını Açtı
Türkiye’de yaşanan en büyük deprem felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından, İzmir Seferihisar otelleri kapılarını deprem bölgesinden gelenlere açtı. Seferihisar’da bulunan Teos Ormancı Tatil Köyü, 200’e yakın depremzedeyi 3 ay boyunca misafir etti.

 

Ücretsiz konaklamanın yanı sıra depremden etkilenen vatandaşların her ihtiyacının karşılanması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini belirten Teos Ormancı Tatil Köyü’nün sahibi Köksal Yıldırım, “İşletmemizin kapılarını depremin ilk günden itibaren misafirlerimize açtık. Depremzedelere sıcak bir yuva olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ülkede yaşayan herkesin, deprem nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara karşı bir sorumluğu olduğuna inanıyoruz. Biz de onların acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek için en iyi şekilde ağırlamaya, barınma, gıda ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Başa dön tuşu