3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYETEKNOLOJİVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

OKUL YOLUNDA ENDİŞE YOK, GÜVEN VAR

Serviscell Velilere Rahat Bir Nefes Aldırdı

Ankara Hacettepe Teknokent bünyesinde Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren Polar Teknoloji firması öğrencilerin okul yolu güvenliği için çığır açan bir yazılım olan Serviscell sistemini geliştirdi. Bu yenilikçi sistem sayesinde, okul yolunda oluşabilecek her türlü risk, ihmal ve tehlike tamamen ortadan kalkıyor.

Türkiye’nin ilk okul servisi çağrı güvenlik ve yönetim sistemi olan Serviscell, okul yolu sürecinde olası ihmalleri önlemek ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak için tasarlandı. Geliştirilen bu sistem ile Türkiye’nin her yerinde ebeveynler, çocuklarının okul yolundaki güvenliğini takip ve kontrol edebiliyor.

Sistem sayesinde veliler, sabah ve akşam servis aracının bekleme noktasına ne zaman geleceğini, öğrencilerinin sabah gidiş ve akşam dönüşlerde servis aracına binip binmediğini, servis aracının okula saat kaçta giriş çıkış yaptığını, Serviscell ile anlık olarak öğreniyor.

Serviscell, servis aracı eve gelmeden velinin belirlediği mesafe dahilinde sesli arama ve mesaj yoluyla veliye haber veriyor. Böylece öğrenciler servisi, servis aracı ise öğrencileri beklemek zorunda kalmıyor.Servis aracıyla eş zamanlı kapıda olan öğrencinin servise bindi bilgisi anında veliye bildiriliyor. Servis aracını okul yolunda uygulama üzerinden takip edebilen veli, eve dönüş yolunda da öğrencinin servise bindi indi bilgisini anlık alıyor. İlk kez Serviscell sistemiyle hayata geçen dijital yoklama ile birlikte öğrencinin anlık ve geçmişe yönelik bilgileri raporlanabiliyor. Bu sayede çocuğunun okul yolundaki güvenlik takibini yapabilen velilerin aklında soru işareti kalmıyor.

Okul yolundaki risklerin ve ihmallerin ölümcül sonuçlar doğurabilecek boyutlarda olduğunun altını çizen Polar Teknoloji Genel Müdürü Gözde Diker, “İzmir’de kreşe gittiği okul servisinde unutulan bir çocuğumuz hayatını kaybetti. Yine Bursa’da bir çocuğumuzun serviste unutulduktan sonra kapısı açık bırakılan araçtan inerek kaybolduğu haberini aldık.Önemli olan tüm bu acılar yaşanmadan önlem almak” diye konuştu.

Okul Yolu Kontrol Altında

Diker, okul servislerinde karşılaşılan çeşitli risklere dikkat çekerek, “Serviste özellikle son bırakılan öğrencilerin yaşadığı istismar ve taciz olayları gibi durumlar da var. Serviscell’in yönetim, denetim ve bilgilendirme özellikleri sayesinde bu tür olumsuz durumların önüne geçiyoruz ve öğrencilerin okul yolu güvenliğini sağlıyoruz. Serviscell veliler, öğrenciler, okullar, servis firmaları ve sürücüler için gereken tüm çözümleri bir araya getiriyor. Amacımız, Serviscell sistemini tüm öğrencilere ulaştırarak okul yoluyla ilgili riskleri tamamen ortadan kaldırmak ve çocuklarımızın güvenliğini en üst seviyede sağlamak. Biz bir aile şirketiyiz. Çocuklarımıza nasıl daha iyiyi sunarız diye geliştirdiğimiz Serviscell, artık tüm ailelerin içini rahatlatıyor” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu