EKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEKÜLTÜR SANATMAGAZİNSAĞLIKVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Oktay Atasoy yönetimindeki Elite dergisi rekora koşuyor

Oktay Atasoy yönetimindeki Elite dergisi rekora koşuyor

Oktay Atasoy artık interaktif medyacılık açılımına yeni anlayışlar getiriyor.

ELİTE Magazin ve Elite Dergisi’nin profesyonel yöneticisi, artık masanın öbür tarafında: Kendi kendi televizyonunu kurdu.
Geçtiğimiz ay yayın hayatına başlayan OAtasoy TV, gençlerin kendilerini duyurabilecekleri ve aynı zamanda yaratıcılıklarını arttırıp, eğlenebilecekleri bir platform olacak.

www.oatasoytv.com adresinde ‘hizmete giren’ site, gelecekte bir bir numaralı interaktif televizyon kanalı olmayı hedefliyor.

Atasoy internet televizyonu kurma fikrini ‘üniversitede okuyan’ çocuklarından almış. Youtube, tiktok ve instagram gibi sosyal medya araçlarındaki filtrelenmemiş bilgi kirliliği, bilginin doğruluğu denetlenmemiş, sığ kontrol sistemine sahip otomatik kontrole sahip yayın araçlarının yeni nesilin yetişmesinde olumsuz etkilerini görmem nedeniyle hem eğlenceli , hem öğretici hem gerçek doğru bilgiye ulaşabilecekleri, içinde yaşayabilecekleri bir platform oluşturmak istedik.

Atasoy, www.oatasoytv.com da ne yapmak istediğini şöyle anlattı :

Buranın felsefesi, gençlerin kendi kendilerine üretebilecekleri bir platform olmak. Ben önümüzdeki 10 senenin, özellikle gençler için, diz üstü bilgisayar ve mobil cihazlarla devam edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu yeni girişim, gençlerin değişen hayat tarzlarına dayanıyor. Gençlerin seslerini duyurabilecekleri, eğlenebilecekleri ve aynı zamanda seslerini duyururken bir şeyler öğrenebilecekleri orta yaştaki genç hisseden kitleleride kapsayan bir platform yaratmak. Ben gençlerin televizyona olan ilgilerinin gittikçe azaldığını düşünüyorum.

Artık gençlerin hayatı daha çok sosyal paylaşım ağlarında geçmeye başladı. Bu projede de gençlerin sosyal paylaşım ağlarındaki hayatları dikkate alınarak çalışmalar gerçekleştirildi. Kaliteli iş yapmamızın yanı sıra, bizim en büyük farklılığımız memnuniyet verici içerik sağlayabilmemiz. Artık ilerleme uydudan çok mobil ve fibere doğru ilerlemekte. Bugün IP TV, bir tane “Set Top Box” ile verilen televizyon hizmeti olarak algılanıyor. Şu anda kendi projemizde böyle bir uygulama düşünmüyoruz. Bu tür bir uygulamanın olmamasının sebebi de, herhangi bir altyapı şirketine bağlı kalmamak.

Hizmeti, genel İnternet yayını üzerinden sunmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. İnternet’e erişilebilen her yerden herkes yayınlarımıza ulaşabilecek. Yakın zaman içerisinde yayınımımızı dinamik bir hale getirdiğimizde kesintisiz olarak seyredebilecek. Gençleri bu işin ön tarafına koymak benim için önemli çünkü onlar için bir şeyler yapıyorsak, onların fikirleri önemli olacak.

Her ay beraber olduğumuz 15-25 yaş arası bir danışma kurulumuz var. Fikirleri hep birlikte değerlendirip bu fikirler üzerine doğru gidiyoruz. Benim burada gerçekleştirmeye çalıştığım, kendi tecrübemle, kendi birikimimle, gençlerin mutfağını oluşturmak ki, onlar daha lezzetli yemekler yapabilsinler.

Başa dön tuşu