MAGAZİN

MODERN ARABESK’İN YENİ ADI “KAFADAR”

Timur Atasever, Hüseyin Pulat ve Özgen Güneş tarafından kurulan Kafadar grubu, Esat Kaba yapımcılığında yeni projelerini hayata geçirmeye başladı. Türk Pop müziğinin sevilen şarkılarını modern arabesk tarzlarında seslendirerek müzik piyasasına iddialı bir giriş yapan Kafadar ilk olarak söz ve müziği Serdar Aslan’a ait olan ve Gökhan Tepe’nin sesinden duyulan Yalan Olur’u dinleyicilerin beğenisine sundu.

Kafadar grubunun üyeleri Timur Atasever, Hüseyin Pulant ve Özgen Güneş, yapımcılığını Esat Kaba’nın üstlendiği ve tüm dijital platformlarda yayına giren teklileri “Yalan Olur” ile ilgili yaşadıkları heyecanı dile getirirken hem grup hakkında hem de müzik tarzları hakkında bilgiler verdi.

Grubun çellisti Timur Atasever, modern arabesk tarzlarının temelini basgitarla attıklarını ve bu noktada grubun 26 yaşındaki genç üyesi Özgen Güneş’in varlığının kendileri için çok kıymetli olduğunu belirtti. Bir müzisyen için herkese hitap edebilmenin çok önemli olduğunu ve daha şimdiden her yaş grubundan aldıkları yorumların kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Timur Atasever, bu çeşitlilikte Özgen Güneş’in de büyük payı olduğunu belirtti. Atasever ayrıca projenin en başından beri kendilerinden desteğini hiç esirgemeyen aranjörleri ve genel direktörleri Çağlar Kocatepe’ye de teşekkür etti. Basgitarla temelini attıkları eserlerini müzikal anlamda birbirini tamamlayan iki enstrüman olan çello ve klarnetle tamamladıklarını vurgulayan Kafadar’ın klarnet üstadı Hüseyin Pulant da iki enstrümanı aynı anda dinlemenin verdiği keyfi çok kez dinleyicilerin gözünde gördüklerini söyledi. Pulant, “Biz yaptığımız işten çok keyif alıyoruz. Bizim keyfimiz ve mutluluğumuz da mutlaka ki dinleyenlere yansıyor. Çok güzel yorumlar okuyoruz, duyuyoruz. Heyecanımız katlanarak artıyor.” diye konuştu. Kafadar’ın yapımcısı Esat Kaba ise Kafadar’ın Türkiye’nin sevilen birçok sanatçısıyla düet hazırlıklarının da devam ettiğini yılsonuna kadar ses getirecek birçok projeyle müzikseverlerle buluşacaklarını söyledi. Müzik piyasasını hareketlendirmiş olmanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini aktaran Kaba, “Yalan Olur ile ilgili dinleyicilerden aldığımız ilk dönüşler çok güzel. Kıymet verdiğimiz Türkiye’nin birçok ünlü sanatçısının desteği ve güzel yorumları da bizi yüreklendiriyor. Kafadar da biz de bu projeleri görüşmeye başladığımız ilk andan beri inanılmaz bir heyecan ve özveriyle çalıştık. Meyvelerini topluyor olmaktan dolayı gururluyuz.” dedi.

Başa dön tuşu