3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYESİYASETVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Metrobüslere Saray Engeli

Metrobüslere Saray Engeli

İETT Genel Müdürü İrfan Demet, Cumhurbaşkanlığı’nın 300 yeni otobüs alımı için hâlâ kredi onayı vermediğini söyledi. BirGün’e konuşan Demet: “Yılda 500 yeni otobüs alabileceğimiz 3,5 milyar TL gibi bir parayı akaryakıt vergisi olarak ödüyoruz.”

Birgün Gazetesi’nde İsmail Arı imzası ile yayınlanan haber şöyle;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü kentin ve hatta ülkenin en köklü kurumlarının başında geliyor. 152 yaşındaki İETT, yaklaşık 6 bin 500 otobüsüyle Londra’dan sonra Dünya’nın en büyük ikinci otobüs filosuna sahip.

Günde 800 farklı hatta 55 bin sefer planlayan İETT’nin araçları günde toplam 1 milyon 255 bin kilometre yapıyor. 15 bin emekçisi ile yaklaşık 20 milyon kişinin ulaşımı sağlayan İETT son aylarda eleştirilerin de hedefinde yer alıyor.

İETT Genel Müdür İrfan Demet’e yurttaşların şikâyetlerini ve yönettiği kurumuna yönelik eleştirileri sorduk. Farklı birimlerden sorumlu yardımcıları ile bizi İETT Genel Müdürlüğü’nde karşılayan Demet tüm sorularımızı detaylı bir şekilde yanıtladı. Demet, Cumhurbaşkanlığı’nın 300 yeni otobüs alımı için kredi kullanımına hâlâ onay vermediğini, akaryakıt alımında ödenen milyarlarca liralık vergi ile kente çok sayıda otobüs alınabileceğini vurguladı.

ESKİ ARAÇLAR METROBÜS HATTINA UYGUN DEĞİL

İklim krizinden kaynaklı pek alışık olmadığımız seviyede bir hava sıcaklığı ile bu yazı geçirdik. Ancak İETT otobüslerinde klimaların çalıştırılmadığına yönelik eleştiriler oldu ve hatta zaman zaman bu nedenle tartışmaların yaşandığına dair görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Bu eleştirilere ne diyorsunuz?

Başa dön tuşu