EĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEYEREL HABERLER

KENTTE TARIM ÖĞRENİYORLAR

Çankaya Belediyesi Mutlukent ve Ata Mahallelerinde bulunan Kent ve Tarım Hobi Evleri ile Ayrancı ve Hasan Ali Yücel Çankaya Evlerinde 2023 Bahar Dönemi eğitimleri 7 Ocak’ta başlıyor. Ücretsiz eğitimler, Kent ve Tarım Hobi Evlerinde hafta içi, Çankaya Evlerinde ise cumartesi günleri yapılacak.

  Çankaya Belediyesinin Mutlukent ve Ata Mahallelerinde bulunan Kent ve Tarım Hobi Evleri ile Ayrancı ve Hasan Ali Yücel Çankaya Evlerinde 2023 Bahar Dönemi eğitimleri bahçıvanlık ve tarım eğitimleri 7 Ocak’ta başlıyor. Temel sebze yetiştiriciliği ile ilgili tarım eğitimleri ve bahçıvanlık eğitimleri Mutlukent ve Ata Kent Tarım ve Hobi Evleri ve Çankaya Evlerinde cumartesi günleri verilecek tarım ve bahçıvanlık eğitimleri 7 Ocak’ta, hafta içi kent ve tarım hobi evlerinde gerçekleşecek tarım ve bahçıvanlık eğitimleri ise 1 Şubat’ta başlayacak.

Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerin de yapılacağı tarım eğitimleri ve bahçıvanlık eğitimlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar kayıt için ilgili merkezlere başvuru yapabilir.

 

TARIM VE BAHÇIVANLIK

Haziran ayının üçüncü haftasına kadar sürecek tarım eğitimlerinde, kent ortamında hobi olarak tarım yapabilmek için gerekli bilgiler veriliyor. Sebzelerin bakımı, sebze hastalıkları, aşılama, kompost yapımı, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, yağmur hasadı, budama gibi konularını öğrenen kursiyerler, gül, çalı, asma, domates, biber, salatalık, fasulye, mısır, kabak, kavun, çilek ve marul yetiştiriciliği hakkında da bilgiler alıyorlar. Kursiyerler, aldıkları teorik bilgileri eğitimlerin son döneminde kent bostanında pratiğe dönüştürme imkanı da bulacaklar.

Bahçıvanlık eğitimlerinde ise dış mekan bitkileri çalılar, mevsimlik çiçekler, yer örtücüleri, bahçemizi güzelleştiriyoruzev bahçesi tasarımı, toprak bilgisievde kompost ve solucan gübresi yapımı gibi eğitimler verilecek.

VATANDAŞLAR HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEYECEK

Çankayalıların yoğun ilgi gösterdiği bahçıvanlık ve tarım eğitimlerinin programı şöyle olacak:

 

Hafta sonu Bahçıvanlık Eğitimi verilecek merkezler:

Mutlukent Kent ve Tarım Hobi Evi: Mutlukent Mah. 1918 Sk.  M. Ali Gürer Parkı Yanı Ümitköy

Ata Kent ve Tarım Hobi Evi: Ata Mah. 1057. Cd. No:45 Öveçler

Hasan Ali Yücel Çankaya Evi: Çiğdem Mah. 1551. Cad. Park Sitesi Karşısı No: 21

Ayrancı Çankaya Evi: Kuveyt Cad. Hüseyin Onat Sok. No: 1 Ayrancı

 

Hafta içi Bahçıvanlık ve Tarım Eğitimleri verilecek merkezler:

Mutlukent Kent ve Tarım Hobi Evi: Mutlukent Mah. 1918 Sk.  M. Ali Gürer Parkı Yanı Ümitköy

Ata Kent ve Tarım Hobi Evi: Ata Mah. 1057. Cd. No:45 Öveçler

Başa dön tuşu