DÜNYAEĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Jaguar Land Rover’dan Borusan Otomotiv’e İki Ödül Birden

Jaguar Land Rover’dan Borusan Otomotiv’e İki Ödül Birden

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Jaguar Land Rover, Avrupa distribütörleri arasında yapılan değerlendirme sonucunda 2022 yılı iş sonuçları ödüllerini açıkladı. Satış, pazarlama, satış sonrası hizmetler, müşteri ilişkileri, bayi geliştirme ve eğitim fonksiyonlarındaki 50’ye yakın kritik başarı faktörünün ölçüldüğü değerlendirmede Borusan Otomotiv; İsveç, Norveç, Polonya, İrlanda, İsviçre gibi Jaguar Land Rover’ın diğer birçok büyük distribütörü arasından ayrışarak “En İyi Distribütör” seçildi.  Borusan Otomotiv, en iyi distribütör büyük ödülünün yanı sıra “En İyi Yetkili Satıcı ve Yetkili Servis Ağı Yönetimi” alanında da ödül alarak, iki ödüle birden sahip oldu.

 

32 farklı ülkenin bağlı olduğu Avrupa Distribütörler Bölgesi’nde  yer alan büyük pazarlar arasında yapılan değerlendirme sonucunda kazandıkları ödüllerden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “Tedarik konusunda yaşanan tüm sıkıntılara rağmen müşteri talebini dengeli yöneterek aldığımız başarılı müşteri memnuniyeti skorlarımız ve her zaman daha iyi sonuçlar elde etmek için attığımız vizyoner adımların neticesinde; bölgemizde yer alan İsviçre, Polonya, İrlanda, İsveç ve Norveç gibi diğer birçok büyük distribütör arasından 2019 yılının ardından 2022 yılında da birinci seçilerek ‘En İyi Distribütör’ ödülünü kazandıkUzun yıllar önce Türkiye genelinde tüm noktalarda hayata geçirmiş olduğumuz, üreticimiz Jaguar Land Rover’ın ARCH kurum kimliği ile tam uyumlu Yetkili Satıcı ve Yetkili Servis noktalarımızda elde edilen başarılı sonuçlar ve eğitim alanındaki proaktif aksiyonlarımız sonucunda Jaguar Land Rover distribütörleri arasında örnek gösterilen bir performans ortaya koyduk ve ‘En İyi Yetkili Satıcı ve Yetkili Servis Ağı Yönetimi’ ödülüne de sahip olduk. Bu başarılı sonuçları elde etmemize katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” dedi.

 

Jaguar Land Rover ARCH CI Kurum Kimlikli Yetkili Satıcı ve Yetkili Servis Konsepti Hakkında

Jaguar ve Land Rover markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Borusan Otomotiv, Türkiye’de ilk ARCH CI Kurum Kimliğine sahip Jaguar Land Rover Yetkili Satıcı ve Yetkili Servis noktasını 2015 yılında hayata geçirdi. Jaguar ve Land Rover markalarına hizmet veren ARCH CI showroom konseptinde, mekanik servisin yanı sıra boya-kaporta atölyeleri ile hasar servis hizmeti de veriliyor.

Başa dön tuşu