Uncategorized

İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 33 indirim! Yeni tarife, 1 Kasım itibarıyla başladı

İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 33 indirim! Yeni tarife, 1 Kasım itibarıyla başladı

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 33 indirim! Yeni tarife, 1 Kasım itibarıyla başladı

19.3 milyon insanın yaşadığı İstanbul’da toplu ulaşım, büyük önem taşıyor. İstanbul’da toplu taşıma araçlarına İstanbulkart ile biniliyor. İstanbulkart sahibi olmayanlar ise ‘sınırlı bilet’ ya da kredi kartı kullanabiliyor. İBB, İstanbulkart haricinde toplu taşıma araçlarına binişlere indirim yaptı. İşte yeni tarife…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 2023 Ekim ayı toplantısı Bakırköy’deki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’nin yönettiği oturumda, toplu ulaşımda açık çevrim kartlarının ve sınırlı kullanım biletlerinin ücretleri ile ilgili düzenleme yapıldı.

İSTANBUL TOPLU ULAŞIM KREDİ KARTI BİNİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Toplu ulaşımda İstanbulkart’ı olmayanların kullandığı kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan temassız ödemelerde fiyat farkı alınması tepkilere neden olmuştu.

Yeni düzenlemede yüzde 33.3 oranında indirime gidildi. 30 TL olan tek geçişlik bilet ücreti 20 TL, 50 TL olan iki geçişlik ücret 38 TL’ye, 80 liralık üç geçişlik bilet 60 TL’ye indirildi. Marmaray’da da 80 TL olan tek geçişlik ücret 60 TL’ye düşürüldü.

İSTANBUL TOPLU ULAŞIMDA KREDİ KARTI VE SINIRLI BİLET ÜCRETİ NE KADAR?

istanbul-toplu-ulasim-kredi-kart-sinirli-bilet-ucreti.jpg

İSTANBUL TOPLU ULAŞIM ÜCRET TARİFESİ

istanbul-toplu-ulasim-ucret-tarifesi.jpeg

Başa dön tuşu