MAGAZİN

İstanbul’da Kainatın en iyi modeli seçildi. “Top Model Of Universe “

1996 senesinden bu güne Eurovision şarkı yarışmalarında Türkiye’nin başkanlığını yapan Ali Durgut’ bu defa Avrupa’daki tecrübesini podyumlara taşıdı. Patent ve tüm hakları Ali Durgut’a ait olan yarışmaya 35 ülkeden bay ve bayan modeller katıldı.

12 kişilik jürinin yarısı international seçilmişti. Cezayir, Fas, italya, Azerbaycan, Hindistan ve Lübnan “dan gelen modacılara Türkiye’den de ünlü modacı Uğurkan Erez, MED yapım CEO’su Murat Saygı, oyuncu Wilma Elles, sanatçı Hazal ve yarışma başkanı Ali Durgut jüri olarak eşlik ettiler ve Top Model Of Universe ‘i seçtiler.

İstanbul un en şık mekanlarından birinde yapılan finalde, sosyetenin en önemli isimleri davetli olarakkatıldı. Sunuculuğunu ünlü oyuncu Bekir Aksoy, Yasmin Gülman ve Mehmet Yıldırım ‘ın yaptığı yarışmada Tüm modeller birinci seçilebilmek için ter döktüler.

Gecenin en önemli anı ise İran’da geçtiğimiz günlerde öldürülen genç kızın anılması oldu. Bayan modeller muhteşem bir seneryo ile bu durumu protesto ederek podyumda saçlarını kestiler. İzleyenlerin ayakta alkışladığı bu sahne sosyal medyada da çok ses getirdi.

Organisationda SPR Medya ( Semra Türk), Sahne ışık YACO Event (Yalçın Çelik) koreografide ( Asil Çağıl ) görev aldılar.

Yarışmalarda ilk defa yapılan elektronik oylama ile ilk beş sıra söyle oluştu.

Top Model of Universe 2022 👑

TOP 5

Girl 👑
1 Türkiye @defnesenturkmodel
2 Netherland @rosan_lankman
3 Russia @albi.bella
4 Suriname @tanicha_narain
5 Serbia @steeejsiiiii

Boy 👑
1 Morocco 🇲🇦 @ilias.senhaji
2 Rep Democratic Congo @danico243
3 Türkiye @osmanaltintas48
4 Phlippines @iamlorenzoned
5 İndia @im.dhruv

Başa dön tuşu