DÜNYAEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

İsrail’i boykot ediyoruz yalanıyla dolandırdılar

İsrail’i boykot ediyoruz yalanıyla dolandırdılar

Dolandırıcılar bu kez İsrail yalanıyla iş başında.İnternet üzerinden Aspanda Butik ismiyle satış yapan dolandırıcılar çok sayıda kişiyi mağdur ettiler. ” İsrail’e boykot ” başlığıyla sadece IBAN ile ödeme alan dolandırıcılar sipariş verilen ürünleri müşterilerine yollamayınca gerçek ortaya çıktı.

   

DurakMedya’da yer alan habere göre dolandırıcılar bu kez ” İsrail’e boykot ” yalanıyla bir çok kişiyi mağdur ettiler. Paravan olarak açtıkları Aspanda Butik sayfasından ” İsrail’e boykot ” Visa ve MasterCard ile kredi kartı online ödeme sistemini kapatarak sadece havale EFT ile çalışmaktayız ” yalanıyla yüzlerce kişiyi dolandırdılar. EFT yöntemini kullanan dolandırıcılar Yasemeni Temel ismini vererek bir çok kişiyi ağına düşürdükleri belirtildi. Mağdurlar arasında çok sayıda öğrencinin bulunduğu şikayetçi olunduğu öğrenildi.

Sahte patent , sahte vergi levhası , sahte Etbis belgesi alınmış

Dolandırıcılar internette müşterilerin güvenini kazanmak için sahte patent belgesi düzenledikleri de görüldü. Dolandırıcılar ayrıca e-ticaret kaydı olan ( Etbis ) sahte belgesi ve sahte vergi levhası yaptıkları da ortaya çıktı.

Başa dön tuşu