FOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

İŞ ADAMI HALİS KAYA’DAN İSTİHDAM HAMLESİ

İŞ ADAMI HALİS KAYA’DAN İSTİHDAM HAMLESİ

Başarılı İŞ ADAMI Halis Kaya, Tekstil’de 3 Fabrikada Toplamda 800 Kişiye İstihdam Sağladı…

Batman’lı tekstilci iş adamı Halis Kaya Batman’da 2011 yılında başladığı tekstil yatırımlarını büyüterek 550 kişiyi istihdam etti.Tekstil sektöründe kendi markasını kuran Kaya PMR DENİM markasıyla kot pantolon imalatına başlamış durumda. İstanbul’da modernhane, showroom, kesimhane ve tasarım bölümlerini kuran Grup Kaya tekstil kot üretimiyle sektörde iddialı olduğunu gösterdi. Grup Kaya tekstilde Zara, Wrangler, Lee’ye ürün hazırlanıyor.

YENİ YATIRIM ÇALIŞMALARI VAR

1993’ten beri İstanbul’da tekstil sektöründe hizmet veren başarılı iş adamı Halis Kaya Batman’da kurduğu 3 ayrı fabrikada 550 kişiyi istihdam etti. Batman’a tekstil yatırımlarını kazandıran ilk iş adamları arasında yer alan Halis Kaya eski havalimanı terminal binasında 370 istihdamla işe başladı. Daha sonra Tekel binalarından ve Siirt çevre yolu üzerinde 2 fabrika daha açan iş adamı Kaya Organize sanayi bölgesinde de 5 bin metrekare kapalı alan üzerine fabrika açmak için çalışma başlattı.

Batman’da hemşerilerine ,istihdam alanı sağlamaktan son derece memnun olduğunu dile getiren Kaya yaşanan ekonomik sıkıntılar ve artan girdi maliyetlerine rağmen kentte sektör olarak 30 bini aşan istihdamla Batman ekonomisine ve istihdamına katkılarının devam edeceğini belirtti.

HEDEF 30 BİN İSTİHDAM

Öztürk, “Büyüyen tekstil sektörüyle beraber hedefimiz istihdamın artmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. İşsizliğin en yoğun olduğu illerden biri olan şehrimizde hedefimiz istihdam sayısını 30 binlere çıkarmaktır.

Başa dön tuşu