GÜNDEMKOBİM TÜRKİYE

İBB EMİRGAN’DA ESNAFIN NEFESİNİ KESTİ !

ESNAFIN “BİZ KENDİMİZ YIKALIM BİZE 24 SAAT VERİN” TEKLİFİ DAHİ GERİ ÇEVİRİLDi”

İşletme sahipleri ve çalışanları yıkıma tepki gösterirken; çok değil daha 20 gün öncesinde bize kapalı alanları Çeşmeden içeriye olacak şekilde yeniden yaptırılması söylendi buna istinaden bizlerde kapalı alanlarımızı Çeşmeden itibaren 3 metre geriye çekerek yeniden yaptırdık, kontrole geldiklerinde beğendiler ve teşekkür ederek gittiler, ancak bugün geldiler ve herşeyi yerle bir ettiler. Pandemi nedeniyle zaten zor günler geçirdik halende geçirmeye devam ediyoruz. Madem yıkılacaktı neden bize masraf yaptırdılar, biz bu şartlarda evlerimize nasıl ekmek götüreceğiz diye tepki gösterdiler.

OLAN YİNE GARİBAN ESNAFA OLDU!

Büyük bir değer unsuru olarak Sarıyer’in sahillerinde bulunan yüzlerce yasa dışı, kaçak Restoranlara dokunulmazken, Sarıyer’in gariban yerli halkı zulüm görmeye devam ediyor.

Polisin sağladığı güvenlik önlemleri altında, yaklaşık 150 adet İBB Zabıtası ve polis ile yıkım gerçekleşirken, uğradığı haksızlığa dayanamayan bir iş yeri sahibi fenalaşarak ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Esnaf ve Emirgan halkı ise olaylara büyük tepki gösterdi.

PANDEMİ DÖNEMİ DİNLEMEDİLER…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Pandemi dolayısıyla çok büyük maddi zararlara uğrayan ve toparlanma sürecinde olan esnafa destek verecekleri yerde insanları ekmeğinden etmesi yerel halktan ise büyük tepki topladı.

ADALET DUYGUSU EMİRGANDA ÖLDÜ…

İşletme sahipleri “biz yıllardır bu alanlar için Sarıyer Belediyesine para ödüyoruz. Biz işgalci değiliz. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu konunun mağduru sadece küçük esnaftır.
Emirgan halkının ileri gelenleri ise “Madem adaleti sağlayacaktınız neden sahildeki işletmelere dokunamadınız. Yoksa onları yıkmaya gücünüz mü yetmedi!” şeklinde tepki gösterdiler…

YIKIMDA BİLE ÇİFTE STANDART VAR !

1 çay bahçesi, cafe, köfteci ve mantıcı dahil mütevazi sayılabilecek standartlarda hizmet veren 4 işletmenin servis alanları yerle bir edilirken nasıl oluyorsa yanı başındaki hem Sakıp Sabancı Caddesi hemde Doğru Muvakkithane Caddesi üzerinde yer alan
ünlü zincir işletmelerden tatlıcı ve devamındaki kahveci ve kahvaltıcı gibi işletmeler bu olaylardan etkilenmiyor soruları ayyuka cıkmış durumda. Zenginlere hizmet veren yerler birilerinin gözünde daha mı değerli oluyor…Her fırsatta adalet vurgusu yapan bir partinin belediyelerinin nasıl bir adalet anlayışı var merak konusu…

Başa dön tuşu