GÜNDEMKOBİM TÜRKİYESİYASET

Hulki Cevizoğlu, Ekrem İmamoğlu’nu topa tuttu!

CNN Türk‘te Başak Şengül‘ün sunumuyla ekrana gelen Akıl Çemberi programında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun İstanbul’da meydana gelen sel felaketi sırasında tatilde olduğunu açıklaması ve görevden alınabileceğine yönelik açıklamaları konuşuldu.

Programda bu konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan gazeteci Hulki Cevizoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

“DEMEK Kİ GÖREVDEN ALINMANI GEREKTİREN BİR KABAHATİN VAR”

Cevizoğlu şunları söyledi:

“Erdoğan beni görevden alacak. Görevde yoksunuz ki sizi nereden alacak Erdoğan? Nereden alacak sizi? Tatildesin, bulunduğun tekneden mi alacak? Ne demek görevden alacak. Yani sen, kendini biliyorsun zaten. Hatta bu konu tartışılırken demiştim ki,’ Demek ki senin bizim bilmediğimiz görevden alınmanı gerektiren bir kabahatin var. Böyle bir şey olur mu? Mağduriyet yaratmak, siyasette başarıya giden yollardan bir tanesi. Çoğu zaman eleştirilen bir meziyettir, mağdur olmadığı halde mağduriyet yaratmak. Bu eleştirilebilir. ”

 

 

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde İngiliz yayın kuruluşu Financial Times’a verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde yeniden başkan seçilmesi durumunda kendisini görevden alabileceği söylemişti.

Öte yandan İstanbul’da etkili olan ve şehrin birçok yerinde su baskınlarına neden olan yağış sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun il dışında olduğu ortaya çıkmıştı. İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,” Bayram günü ikindi saatlerinde ailemle il dışındaydım. Sabaha karşı 03.30’dan itibaren yağışı takip ettim, ekipleri yönettim. 3 binden fazla emekçi ve yöneticilerimle koordine olduk. İstanbul sıra dışı bir yağışı az sorunla atlatmıştır. Tüm hemşehrilerime huzurlu bayramlar dilerim.” ifadelerini kullanmış ve tepki çekmişti.

Başa dön tuşu