EĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYESİYASETVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

HUKUKUN BAĞIMSIZLIĞI DEMOKRASİNİN GÜVENCESİDİR

HUKUKUN BAĞIMSIZLIĞI DEMOKRASİNİN GÜVENCESİDİR

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Av. Mehmet Levent Bozat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ardı ardına açılan soruşturma ve davalara tepki gösterdi.
İktidarın tek bir muhalif ses duymak istemediğine işaret eden Bozat, muhalefetin sesinin çeşitli yöntemlerle kısılmaya çalışıldığını belirterek, şunları söyledi: “CHP Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’ın dokunulmazlığının kaldırılması istendi. Hakkında hapis ve siyasi yasak kararı verilen, terör soruşturması ile karşı karşıya olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu hakkında yeni bir dava daha açıldı. Yılmayacağız, asla geri adım atmayacağız.”

CHP, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ EGEMEN KILMAYA KARARLIDIR

CHP’li belediyelere yönelik tüm baskılara rağmen hukukun üstünlüğünü savunmaktan vazgeçmeyeceklerini dile getiren Bozat, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak güçlünün değil hukukun üstünlüğünü savunuyoruz. Baskılara asla boyun eğmeyeceğiz. Hukukun, adaletin saygınlığı, tarafsızlığı, bağımsızlığı demokrasinin güvencesidir. Hedefimiz her alanda demokrasinin kökleştirilip geliştirilmesidir. İlkemiz temiz siyaset ve dürüst yönetimdir. CHP, ülkede hukukun üstünlüğünü egemen kılmaya kararlıdır.” ifadelerini kullandı.
Başa dön tuşu