GÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Ethereum’u rekora götüreceğini düşünüyor

Ethereum’u rekora götüreceğini düşünüyor

OKX, anket sonuçlarını açıkladı: Yüzde 63, Shapella yükseltmesinin Ethereum’u rekora götüreceğini düşünüyor

Global kripto para borsası OKX, kripto dünyasındaki yatırımcıların ve ağ geliştiricilerin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçlarını ekosistemle paylaştı. Elde edilen bulgular arasında, Shanghai-Capella (Shapella) yükseltmesinin ardından Ethereum (ETH) fiyatlarında yaşanabilecek seyre dair önemli veriler de yer alıyor.

 

İşlem hacmine göre dünyanın ikinci en büyük kripto para borsası ve Web3 alanında lider bir teknoloji şirketi olan OKX, Shanghai-Capella (diğer adıyla Shapella) yükseltmesine ilişkin yürüttüğü anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette 12 Nisan’da gerçekleşmesi planlanan ve stake edilen Ethereumlar’ın (ETH) çekilmesine olanak tanıyan Shanghai-Capella yükseltmesinin, piyasa üzerinde ne gibi etkilere sahip olacağı konusunda, topluluğun beklentileri ölçüldü. 1-5 Mart tarihleri arasında ETH Denver konferansındaki yatırımcılar, ETH ile işlem yapan kullanıcılar ve ağ geliştiriciler olmak üzere toplamda 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonuçları ekosistem için önemli çıktılar sundu.

OKX’in düzenlediği anketin sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 83’ü önümüzdeki üç ay boyunca ETH staking işlemlerinin artmasını beklerken, yüzde 63’lük kısım ise 2023’ün sonuna gelindiğinde ETH’nin 5.000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor ile tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaşmasını bekliyor. Ankete katılanların yüzde 79’u ETH’nin, Shapella yükseltmesi gerçekleştiğinde Merge (Birleşme) güncellemesindeki seyre kıyasla daha farklı hareket edeceğini düşünüyor. Bununla birlikte, yüzde 59’luk bir kısım da ETH fiyatının hem güncelleme öncesinde hem de sonrasında artış göstermeye devam edeceğini belirtiyor.

Büyük bir çoğunluk, Ethereum’un yükseleceğini düşünüyor

Alınan cevaplara göre, ankete dahil olanların yüzde 20’si Ethereum fiyatının yatay bir seyir izleyeceğini düşünürken, yüzde 33’lük diğer bir kesim, fiyatın Haziran 2023’e kadar altı ayın en yüksek seviyesi olan 2.000 doların üzerine çıkacağını ancak 12 ayın en yüksek seviyesi olan 3.000 doları geçemeyeceğini öngörüyor. Ayrıca, topluluktaki katılımcıların yüzde 34’ü Haziran 2023’e kadar ETH fiyatının 2.000 dolar altında kalacağını değerlendirirken, yüzde 33’ü ise en az 3.100 dolara yükseleceğini ifade ediyor.

Stake edilen ETH’nin toplam değeri, 34 milyar doları aşıyor

5 Nisan 2023’te 7,9 milyon ETH stake edilirken, buradaki Ethereumlar’ın toplam değeri, 34 milyar doların üzerine çıkıyor. Yatırımcılar aktif olarak stake ettikleri ETH üzerinden de yüzde 4,65 oranında APR kazanıyor. Stake edilen ETH miktarı arttıkça bu oranda azalma yaşanıyor. OKX, kullanıcıların güvenliğini sağlamak üzere zincir üstü denetimlerini tamamlamasının ve Shapella yükseltmesinin gerçekleşmesinin ardından bir hafta içerisinde çekim işlemi taleplerini başlatmayı planlıyor.

OKX Hakkında

OKX, işlem hacmine göre dünyanın ikinci en büyük kripto para borsası olmanın yanı sıra Web 3 ekosisteminde de öncü bir platformdur. Dünya çapında 20 milyon kullanıcının güvenle işlem yaptığı OKX, kripto alanına yeni giriş yapanlardan profesyonel yatırımcılara kadar dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından en hızlı ve en güvenilir kripto para platformlarından biri olarak biliniyor. Açık kaynaklı araçlarla doğrulanabilen aylık Rezerv Kanıtlarını ilk yayımlayan borsalardan biri olan OKX, şeffaflık alanında da sektöre öncülük etmeyi amaçlıyor. İngiltere Premier Ligi şampiyonları Manchester City FC, McLaren Formula 1, profesyonel golfçü Ian Poulter, olimpiyat madalyalı Scotty James ve F1 pilotu Daniel Ricciardo gibi üst düzey ortaklıklara sahip olan OKX, taraftar odaklı yeni iş birliği fırsatlarıyla taraftar deneyimini üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra OKX, Web 3 alanına daha fazla içerik üreticisini çekmeyi hedefleyen bir girişimde yer alarak Tribeca Festivali ile üst düzey bir ortaklığa imza attı. OKX, kripto para borsası olarak sunduğu ürünlerin yanı sıra NFT, GameFi, DeFi ve metaverse dâhil Web 3 dünyasını keşfetmek isteyen kullanıcılar için gözetimsiz bir cüzdan olan OKX Cüzdan’ı sunuyor.

Başa dön tuşu