EKONOMİ

Erem; “EVTEKS Fuarı ile ev tekstili ihracatını artırmaya devam edeceğiz”

Ceyda Erem Erteleme kararını almamızda, özellikle çoğu Avrupalı olan yabancı alıcıların pandemiden dolayı gelemeyeceklerini bildirmeleri ve bu sebepten ötürü katılımcı firmalarımızın erteleme talepleri etkili oldu.
Ayrıca, bizimle katılımcı olarak sözleşme imzalayan ve fuara milli katılım gerçekleştirecek olan ülkeler de bulunuyor. EVTEKS’in ülke pavilyonlarında toplam 58 firma ürün sergileyecekti. Maalesef bu firmalardan 36’sı, fuara gelemeyeceklerini bildirip, erteleme talep etmişlerdir.

Bu arada, Tetsiad ev tekstili derneği, organizatör olan İstanbul Fuarcılık’ı yok sayarak gizli bir karar almıştır. Dernek, iş ahlakına ve profesyonelliğe yakışmayan bir şekilde, Bursa Ticaret Odası ile ortak hareket ederek organizatör firma değişikliğine gitmek istemiştir. Bu güne kadar global alanda hiç fuar yapmamış ve tecrübesi olmayan bir firma ile organizatör olarak anlaşmıştır. Derneğin etik olmayan bu kararı, bizimle birlikte katılımcı firmaları da oldukça rahatsız etmiştir. Bu sebepten dolayı, Tetsiad Derneği’nin sektöre ve firmamıza karşı gösterdiği kötü niyetli ve etik olmayan davranışlarından ötürü hukuki süreç başlatmış bulunmaktayız. Çünkü Türk ev tekstili sektörünün geleceğini amatörlere emanet edemezdik haber:MİNE BAŞPINAR,Cansu Cantürk

Başa dön tuşu