GÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Diyarbakır’da 600 milyonluk dolandırıcılık iddiası: Şirket suçlamayı reddetti

Yüzlerce kişi bir otomotiv firmasının önünde toplanıp alacaklarını istedi. Şirket, mağdurların firma sahibinin oğlu Serhat Unat’la ticaret yaptıklarını, Unat’ın firmayla ilgisi olmadığını belirtti.

Diyarbakır'da 600 milyonluk dolandırıcılık iddiası: Şirket suçlamayı reddetti

 Diyarbakır’da, bir otomotiv firmasının, bölgedeki 300’e yakın oto galericiden satın aldığı araçların 600 milyon lira tutan ödemesi karşılığı verdiği çekin karşılıksız çıktığı iddia edildi. Mağdur olduklarını belirten çok sayıda kişi, firmanın önünde bir araya gelerek, alacaklarını talep etti.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır’da faaliyet gösteren bir otomotiv firmasının çevre illerdeki oto galerilerden piyasa değeri 600 milyon lira olan araçları aldıktan sonra ödeme yapmadığı öne sürüldü.

‘PİYASA DEĞERİ 1 MİLYON 300 BİN LİRA OLAN BİR ARACI ÇEK KARŞILIĞINDA BENDEN ALDI’

Mağdur olduğunu belirten Umut Anar, yaklaşık 6 ay önce Serhat Unat’a aracını verdiğini ve karşılığında çek aldığını söyledi.

Anar, “6 ay önce söz konusu şahıs benden piyasa değeri 1 milyon 300 bin lira olan bir aracı çek karşılığında aldı. Diyarbakır’da iki ayrı otomotiv firmasının bölge bayisi olan bu kişiye güvenerek böyle bir ticarete girdim. Aradan geçen 6 aylık sürede tüm ısrarlarımıza rağmen paramı alamadım. Telefonlarımıza cevap vermiyor. Ulaşabildiğimiz zamanda net bir taahhütte bulunmuyor. Daha sonra benim durumunda olan yüzlerce insan olduğunu öğrendim. Bizimle ticareti gerçekleştiren Serhat Unat’a ulaşamıyoruz. Bu sorunun çözümü için emniyetten ve yetkili birimlerden yardım istiyoruz” dedi.

ŞİRKET: FİRMAMIZIN SERHAT UNAT VE ALACAKLILARLA BİR İLGİSİ YOK

Öte yandan firmadan yapılan açıklamada, şirket sahibi Mehmet Şükrü Unat’ın, 3 yıl önce Serhat Unat’ı evlatlıktan reddettiği, söz konusu mağdurlarla bir ilişkilerinin olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Öncelikle ve önemle belirtmek isteriz ki firmamızın gelen kişilerle herhangi bir bağlantısı bulunmamakta olup herhangi bir borcu bulunmamaktadır. İşin aslı şudur ki, Mehmet Şükrü Unat 3 yıl önce evlatlıktan ret ettiği oğlu olan Serhat Unat’ın yapmış olduğu ticaretlerden dolayı tefeciler ile yüksek faiz  alışverişine girmiş kendisi iflas ettirilip kalan borcundan dolayı babası Mehmet Şükrü Unat’tan bu borcu talep etmektedirler. Gerek sosyal medya hesaplarında şahsımıza firmamıza yönelik yalan, iftira gibi asılsız iddialarda bulunan kişiler hakkında gerek firmamız önüne gelen kişi ve kişiler ile alakalı yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz” denildi.

Başa dön tuşu