EKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEKÜLTÜR SANATMAGAZİNVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Dilek Kaya ‘nın Mahsun isyanı

Dilek Kaya Mahsun Kırmızıgül filmi için gelişen olaylar üzerine sessizliğini bozdu;

Benim annem Hilmi Topaloğlu’nun ilk eşi ve köyde değil, hiç olmadı. Magazinsel haberlerede dolaşan bu söyleme artık dur deme zamanım geldi diye düşünüyorum çünkü bize zarar veriyor.

Prestij müzik anılarını sinema filmine uyarlayan Mahsun Kırmızıgül ile Prestij müzik kurucusu Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan arasında anıların zedelenmesi nedeni ile oluşan büyük gerginlik adliye de kardeşler arası gerilime yol açmıştı. Filme rıza gösteren diğer kardeşler ile Volkan Topal dışında, kardeşi Dilek Kaya’da bir gönderiye yorum atarak dahil oldu.


Rahmetli Hilmi beyin ilk eşinden olan kardeşi Dilek Kaya “annem köyde yaşamıyor o bir ses sanatçısı, ancak magazinde köyde yaşıyor kim olduğu bilinmiyor denildi” diyerek tepki gösterdi. “Abim yıllarca sessiz kaldı bunları önemsemedi, anne babası konuşulmasın istedi, şimdi de bunların magazinel olmasından hoşlanmıyor” dedi.
“Ben iki tarafa da karşılıklı saygı ile sorunlarını çözmelerini tavsiye ediyor, sanatçı annemin Rahmeli Hilmi bey ile ilk eşi olması konusunun doğru lanse edilmesini ve sanatçı bir annenin kızı olduğunun bilinmesini istiyorum” dedi.

Başa dön tuşu