3. SAYFAEĞİTİMGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEYEREL HABERLER

DG DOĞRU GERİ KAZANIM’IN “BİTKİSEL ATIK YAĞLARINIZ ORMANA DÖNÜŞÜYOR” PROJESİ İLE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Türkiye genelinde bitkisel atık yağ toplama hizmeti verenDG Doğru Geri Kazanım’ın 2022 yılı Dünya Çevre Gününde başlattığı projenin ilk fidanları Atatürk Orman Çiftliği’nde dikildi.

Fidan dikimine DG Doğru Geri Kazanım Genel Müdürü Nagihan Yılmaz, ALBİYOBİR Derneği Genel Başkanı Tamer AFACAN, Dg Doğru Geri Kazanım Genel Müdür Yardımcısı Ercan ÇELİKSOY,  DG Doğru Geri Kazanım Bölge Temsilcileri, DB Tarımsal Enerji Genel Müdürü Gökay Biraltın,Küçük Oteller Derneği (TÜRKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Ustaoğlu, Ulusal Sigorta Acenteleri Derneği (USİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Kılıçarslan Metin, Ankara Ticaret Odası (ATO) Turizm Komite Başkanı Dursun Yılmaz, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Ankara İl Başkanı M.Gökhan Esengil, Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği (YATSİAD) Başkanı Yıldıray Yoldar, Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı (TAFED) Zeki Açıköz, Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği (BAŞATDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Bozkurt’un da bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

Türkiye’nin önde gelen Bitkisel Atık Yağ Toplama firmalarından DG Doğru Geri Kazanım’ın Genel Müdürü Nagihan Yılmaz “DG Doğru Geri Kazanım olarak bundan sonra her sene yapacağımız sosyal sorumluluk projelerinin ilki olan Bitkisel Atık Yağlarınız Ormana Dönüşüyor Projesini tamamlamış ve fidanları toprakla buluşturmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bitkisel atık yağları geri kazanarak ekonomiye katma değer sağlamak, israfı önlemek, çevreye ve doğal kaynaklara verilen zararı önlemek amacıyla çalışan bir firma olarak, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. Toplumumuza ve çevremize karşı sorumluluk bilinciyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bu proje ile bitkisel atık yağların geri kazanımının çevre  için çok önemli olduğunu, her geri kazanımın dünyaya nefes olduğunu anlatmak istedik.Projeyi sürdürerek Başkentimize nefes olacağız” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu