GÜNDEM

Çantayla saldırdı Türkiye konuştu! Eskişehir’deki kadına teşhis konuldu! Meğer 3 gündür…

Türkiye gündeminde geniş yer tutan olay Eskişehir’de 7 Eylül akşam saatlerinde meydana geldi. Bir kadın elindeki çantayla çevredeki insanlara saldırdı. Kendisine tepki gösteren kadınlardan birine de elinin tersiyle tokat attı.

Çantayla saldırı görüntülerinin ardından aynı kişinin bir ayakkabı mağazasında denediği ayakkabıyla dışarı çıkıp vatandaşlara zor anlar yaşatması geniş yankı uyandırdı.

Görüntüyü sosyal medyada milyonlarca kişi izlerken Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde kadının akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi.

İsminin Deniz Ö. olduğu öğrenilen kadın Eskişehir Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavi süreci 3 gündür devam eden kadına doktorlar tarafından teşhis konuldu. Deniz Ö.’nün ‘Bipolar Kişilik Bozukluğu’ yaşadığı anlaşıldı.

Öte yandan aynı kadının bazı vukuatları da ortaya çıktı. Bir vatandaş alışveriş sonrası dükkanda ödeme yaparken Deniz Ö.’nün arkadan gelerek vatandaşın kafasındaki şapkayı aldığı görüldü. Yaşadığına anlam veremeyen adam Deniz Ö. dükkandan çıkmadan hızlı bir hamle yaparak şapkasını geri aldı.

Hatboyu Caddesi üzerindeki bir büfeye giren Deniz Ö., bu kez bir  iş yeri sahibini şoka uğrattı. Deniz Ö. iş yeri sahibinin gözü önünde limon çalarak yoluna devam etti. İş yeri sahibi de kadının arkasından bakakaldı.

Bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilen görüntülerde ise Deniz Ö., Hamamyolu Caddesi üzerinde kendisini sakinleştiremeye çalışan polise zor anlar yaşattı.

Başa dön tuşu