GÜNDEMMAGAZİN

Büyü var’ deyip, kadını dolandıran sözde hoca! ‘Kocanla aranı düzelteceğim’

Muş’un Malazgirt ilçesinde yaşayan bir kadın, boşanma aşamasına geldiği kocasıyla sorunlarını düzeltebilmek için sosyal medya üzerinden D.Y. isimli sözde hocayla iletişime geçti. Sözde hocanın ‘Eşinde büyü var’ demesi üzerine, büyüyü bozacağını söyleyen D.Y.’ye para gönderip, dolandırıldı.

Malazgirt’te eşiyle sıkıntıları olan G.E. isimli kadın, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine sosyal medya üzerinden D.Y.isimli sözde hocayla iletişime geçti. Sözde hocanın ‘Eşinde büyü var’ demesi üzerine korkan G.E., arkadaşından borç aldığı parayı şahsa verdi. Şahsın büyüyü bozmak için tekrar para istemesi üzerine “Param yok” diyen G.E., sözde hoca tarafından engellendi.

“BENİ HER YERDEN ENGELLEDİ”

Hocanın daha önce de sosyal medya üzerinden birçok kişiyi dolandırdığını öne süren G.E., “Eşimle aram çok kötü idi. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine D.Y. isimli şahıs ile iletişime geçtim. Hiç param yoktu. Bana eşimde büyü olduğunu söyledi ve büyüyü bozmak için para istedi. Ben ilk olarak zaten cevşen yapması için ödeme yapmıştım. Büyüyü bozmak için param olmadığını söyledim. Daha sonra cevşenimi göndermesini istedim. ‘Gerek yok’ dedi. Ben de İslami usullere göre cevşeni kendim taşımam gerektiğini söyleyince beni her yerden engelledi. Çok pişmanım” dedi.

FDFSF

Bu şekilde dolandırılmamak ve mağdur olmamak için insanların dikkat etmesi gerektiğini aktaran G.E, kişi hakkında gerekli şikayetlerde bulunacağını söyledi.

Başa dön tuşu