EĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Bütünsel veri merkezi çözümleriyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak

Bütünsel veri merkezi çözümleriyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayacak

Teknolojinin lider markaları arasında yer alan Mitsubishi Electric, veri merkezi ve IT profesyonellerini buluşturan Data Center Ankara Konferansı’na katıldı. Mitsubishi Electric Avrupa Veri Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij’nin konuşmacı olarak yer aldığı konferansta şirket, veri merkezi çözümlerini katılımcılarla paylaştı. Mitsubishi Electric Türkiye; Veri Merkezleri için Altyapı Yönetimi, IT Soğutma ve Ortam Kontrolü, Güç Dağıtım Sistemi, UPS, İzleme ve Kontrol çözümleriyle pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

 

Tüm dünyada evden uzaya uzanan geniş hizmet ağıyla faaliyetlerini sürdüren Mitsubishi Electric, fabrika otomasyon ve iklimlendirme sistemleri iş birimlerinin ortak çalışmasıyla hayata geçirdiği veri merkezi çözümleriyle Data Center Ankara Konferansı’ndaki yerini aldı. 100 yılı aşkın köklü inovasyon mirasını veri merkezi pazarına aktaran şirket, bütünsel yaklaşımlarını ve teknolojilerini kamu ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerine anlattı.

 

Veri merkezleri için uçtan uca çözümler

Şirket olarak kendi ürettikleri ürün ve kontrol sistemleri ile bir veri merkezi için gerekli olan tüm çözümleri tek bir çatı altında bütünsel olarak sunduklarını vurgulayan Mitsubishi Electric Avrupa Veri Merkezi Uygulama Mühendisliği Direktörü Rick Van Der Kooij; “Mitsubishi Electric olarak Veri Merkezleri için tamamen entegre ve güvenli baştan sona elektrik altyapısı, soğutma, performans yönetimi ve enerji optimizasyonu çözümleri sunuyoruz. Veri merkezi tasarımının kritik unsurları arasında güç yönetimi ve soğutma yer alıyor. ICONICS yazılımımızı kullanan Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) çözümümüz ile tesis performansı, güç kullanımı verimliliği ve sürdürülebilirlik için tam güvenli görünürlük sunuyoruz. Çok geniş bir ürün çeşitliliğe sahip güvenilir IT Soğutma çözümlerimiz enerji tasarrufu sağlayarak işletme maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı oluyor ve veri merkezleri için arzu edilen bir özellik olan düşük güç kullanımı verimliliği (PUE) sağlıyor. Üstün dayanıklılık ve güvenilir kesme performansına sahip Orta ve Alçak Gerilim Şalterlerimiz veri merkezlerinizin istikrarlı çalışmasına ve güvenliğine katkıda bulunuyor. Bizi farklı kılan detaylara baktığımızda ise öncelikle çevre dostuyuz, işletme maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılmasına ve veri merkezi alanlarının potansiyelinden en yüksek şekilde yararlanılmasına yardımcı oluyoruz, DCIM ile görünmeyeni görünür kılabiliyoruz. En önemlisi de küresel bir ortak ve yerel bir dostuz, müşterilerimize hizmet vermek için dünya çapında bir ağ sunuyoruz” dedi.

 

Veri merkezi pazarına hızlı bir giriş yaptı

Şirketin veri merkezleri özelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla ilgili açıklamada bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, “Baş döndürücü bir hıza ulaşan dijitalleşme, 5G iletişimindeki son gelişmelerle birlikte daha fazla bulut tabanlı ve çevrimiçi çözümlere olan ihtiyacı tetikliyor. Bu da veri merkezleri gibi IT altyapısına yapılan büyük yatırımları motive ediyor. Dijital dünya son zamanlarda birçok yeniliği ve teknolojik devrimi tetikledi, buna paralel olarak veri merkezlerinde de büyümenin hızlandığını görüyoruz. Bu konuda yapılan araştırmalara baktığımızda küresel veri merkezi pazarının önümüzdeki on yıl içinde 2020’ye kıyasla yaklaşık yüzde 8 artması bekleniyor. Mitsubishi Electric olarak bu dinamikleri göz önünde bulundurarak bir karar aldık, teknoloji konusundaki güçlü alt yapımızı ve deneyimli ekiplerimizi bir araya getirerek bu büyük pazar için önemli bir yatırıma imza attık. İklimlendirme ve fabrika otomasyon iş birimlerimizin ortak çalışmaları neticesinde sürdürülebilir, verimli ve bütüncül bir veri merkezi çözüm paketi oluşturduk” diyerek veri merkezi yatırımının şirketleri için önemine değindi.

 

Sürdürülebilir ve bütünsel veri merkezi çözümleriyle dengeleri değiştirmeyi hedefliyor

Veri merkezi çözümlerini beş temel unsur üzerine kurguladıklarını ifade eden Şevket Saraçoğlu; “Birincil önceliğimiz “çevre performansı”. Hepimizin bildiği gibi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının önem kazanmasıyla çevre dostu yeşil veri merkezlerine ilgi arttı. Biz de şirket olarak klimaların, kesintisiz güç kaynaklarının, değişken frekans sürücülerinin ve diğer cihazların enerji tasarrufu performansını sürekli iyileştiriyoruz. İzleme ve kontrol sistemleriyle enerjiyi görselleştirerek ve analiz ederek yüksek düzeyde bir çevre performansı sağlıyoruz. İkinci temel unsurumuzu ise “işletme maliyetlerini azaltmak”. Sunduğumuz çözümler, klima sisteminin işletme verimini ve ekipmanlarının yüksek enerji verimliliğini iyileştirmenin yanı sıra soğutma gruplarında bakım sıklığı ve maliyetini de azaltıyor. Üçüncü olarak çözümlerimizle “alan esnekliği” sağlıyoruz. Veri merkezleri söz konusu olduğunda verimli alan kullanımı çok önemli. Bu noktada esnek kuruluma izin veren modüler tasarımlara sahip kesintisiz güç kaynakları ve klima gibi birçok ekipmanımız sayesinde aynı performans seviyesini korurken alanların daha esnek ve verimli kullanılmasına imkân tanıyoruz. Dördüncüsü “Bütünsel Çözüm” ise Mitsubishi Electric’in; klima, chiller, UPS, güç dağıtım sistemi, izleme ve kontrol sistemi ve daha birçok ürünle birlikte veri merkezleri için uçtan uca yapısal desteğini temsil ediyor. Son olarak “başarılarımız ve güvenilirlik” bu konudaki iddiamızı ortaya koyuyor. Çünkü veri merkezlerinin yapımı için eşsiz bir uzmanlık gerekli. Biz ise dünya çapında çok sayıda çözüm teslim etme konusunda ciddi bir uzmanlık ve birikime sahibiz” şeklinde konuştu.

 

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında

Güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler üretmek konusunda 100 yılı aşkın deneyime sahip olan Mitsubishi Electric Corporation; bilgi işlem ve iletişim sistemleri, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği cihazları, sanayi teknolojileri, enerji, nakliye ve inşaat makinelerinde kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların üretimi, pazarlaması ve satışında bilinen bir dünya lideridir. Mitsubishi Electric, “Changes for the Better” (Daha İyisi İçin Değişim) ruhuyla toplumu teknolojileriyle zenginleştirmektedir. Şirket 31 Mart 2022’de sona eren mali yılda 4.476,7 milyar yen* (36,7 milyar dolar) konsolide grup satışı gerçekleştirmiştir. Ayrıntılı bilgi için; www.MitsubishiElectric.com

* Tokyo Döviz Borsası’nın 31 Mart 2022’de ilan ettiği 1 USD=122 yen kambiyo kurundan hesaplanmıştır.

 

Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki Faaliyetleri Hakkında

“Evden uzaya” kadar pek çok farklı sektörde ileri teknoloji çözümleri ile öne çıkan Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanları; klima sistemleri, endüstriyel otomasyon sistemleri, ileri robot teknolojileri, mekatronik CNC sistemler ile asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinden oluşuyor. Potansiyeline ve gücüne inandığı Türkiye’yi önemli bir üretim üssü olarak konumlandıran Mitsubishi Electric, markanın Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası olma özelliğini taşıyan Manisa’daki dijital fabrikasında Türkiye ve Avrupa için yüksek enerji tasarruflu ve çevre dostu klimalar üretiyor. Türk sanayisinin fabrikaların dijital dönüşüm sürecine entegrasyonu için çalışan Mitsubishi Electric, otomasyon teknolojileri ile dünyanın en derin batırma tüp tüneline sahip Marmaray projesinde de dikkat çekiyor. Türkiye’de otomotiv ekipmanları, yarı iletken cihazlar, ulaştırma ve enerji sistemleri gibi pek çok farklı kulvarda da rol alan Mitsubishi Electric, kamu sistemleri alanındaki faaliyetleri kapsamında uçak ve uçuş güvenliğini artırmak amacıyla havalimanları için geliştirdiği radar teknolojisini Antalya Havalimanı’nda da uyguluyor. Uzay araştırma ve geliştirme sistemleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden Mitsubishi Electric, Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunan Türksat 4A ve 4B uydularının da üreticisi konumunda.

 

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Hakkında

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri; otomotiv, gıda, paketleme, metal ve PVC işleme makineleri gibi çeşitli alanlarda Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik konusunda katma değer sağlıyor. “Sanayi 4.0” olarak da adlandırılan yeni endüstri evresine e-F@ctory, yani dijital fabrika konseptiyle yanıt veriyor. Kontrolörler, sürücü ürünleri, güç dağıtım ve kontrol ürünleri, elektrik deşarj makineleri, lazer işleme makineleri, bilgisayarlı sayısal kontrolörler ve endüstriyel robotlar dâhil olmak üzere çok çeşitli otomasyon ve işleme teknolojileri geliştiren Mitsubishi Electric, fabrika sistemlerine kalite ve verimlilik sunuyor. Şirket, dünya çapındaki kapsamlı servis ağıyla müşterilerine doğrudan iletişim ve kapsamlı destek sağlıyor.  Ayrıntılı bilgi içintr.mitsubishielectric.com/fa

 

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Hakkında 

Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri; ev-ofis klimaları, ticari tip klimalar, City Multi VRF merkezi sistem klimalar, ısı pompası sistemleri, havalandırma sistemleri, kontrol sistemleri ve el kurutma sistemleri ile ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıcak su temini konularında satış ve satış sonrası hizmeti veriyor. Isıtma ve soğutmada Sezonsal Verimlilik Kriterleri’ne göre A, A+, A++ veya A+++ enerji sınıfında yer alan ürünleri, klimanın internet üzerinden kontrolünü sağlayan bulut tabanlı çözümü “MELCloud”, mekâna uygun klima ve klimaya en uygun yeri tespit eden teknolojik keşif hizmeti “Keşfetteam” ile öne çıkıyor.

Başa dön tuşu