GÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Boğaziçi’ne Elie Saab İmzalı Yeni Prestij Proje: Elie Saab Bosphorus

Modanın geleneksel sınırlarını aşması gerektiğine olan inancıyla sınırları zorlayan Elie Saab’ın tasarımına imza attığı Tor Holding ve Senar İnşaat işbirliğiyle hayata geçirilen prestij konut projesi Elie Saab Bosphorus, 2 Mayıs gecesi The Peninsula Hotel’de düzenlenen lansman töreninde tanıtıldı.

Moda ve iş dünyasından seçkin davetlilerin katıldığı gecede, Elie Saab’ın oğlu Elie Saab Jr.ve Elie Saab Bosphorus proje ortakları Tor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toruile Senar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Gönenç birer konuşma yaparak davetlileriselamladı.“Elie Saab Bosphorus, Lüks ve Zarafeti En Üst Seviyede Sunmayı Hedefleyen BirVizyonun Ürünü”

Senar ailesi olarak 30 yılı aşkın süredir sanayicilik ve lüks konut üretimi yaptıklarınısöyleyen Gönenç, “İstanbul Boğaz hattında yaptığımız diğer projemizden sonra bugün kadimşehrimize yeni bir projeyle imza atmanın heyecanını yaşıyoruz. Elie Saab Bosphorusprojesiyle, İstanbul'un muhteşem Boğaz manzarasının altında, mimari ve estetiklebuluşuyoruz. Bu projenin kalbinde, dünyanın en önde gelen moda markalarından biri olanElie Saab ile yaptığımız işbirliği yer alıyor. Bu işbirliği lüksü ve zarafeti en üst seviyedesunmayı hedefleyen bir vizyonun ürünüdür.Elie Saab Bosphorus projesinin, sadece bir konut projesi değil, aynı zamanda bir yaşam tarzıve anlamı temsil ettiğine inanıyorum.” dedi. Gönenç konuşmasını, “Tor Holding'in değerlidesteğiyle, projemizin hem Türkiye hem de küresel ölçekte başarılı olacağına olan inancımıztamdır. Onların bize sağladığı destekle, Elie Saab Bosphorus'un sadece bir konut projesiolmanın ötesine geçeceğine inanıyoruz.” sözleriyle tamamladı.“Elie Saab’ın Dünya Çapında Bilinen Tasarım Anlayışı, Projemize Zarif Detaylar ve

Sofistike Bir Atmosfer Katıyor”

Elie Saab Bosphorus’un, uluslararası arenada Türkiye’nin prestijini artıracak bir projeolduğunu ifade eden Tor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Torun, Senar İnşaat ileyaptıkları işbirliği projesi Elie Saab Bosphorus’un Türkiye’nin en önemli lüks konut projesiolduğunu belirtti. Torun, “Tor Holding olarak, global vizyonumuz ve işbirliklerimizle dünyaçapında pek çok projeye imza attık. Türkiye’nin en önemli lüks konut projesi Elie SaabBosphorus, İstanbul’un tarihi dokusuna modern bir dokunuş katarken, bölgenin doğalgüzelliğini ve kültürel mirasını ön plana çıkarıyor. Elie Saab’ın dünya çapında bilinentasarım anlayışı, projemize zarif detaylar ve sofistike bir atmosfer katıyor.” diyerek sözlerininoktaladı.

Türkiye’nin En Prestijli Müzisyeni Fazıl Say, Prestij Projesi Elie Saab Bosphorus’unLansmanında Sahne AldıLansman gecesinde dünyaca ünlü Türk müzisyen Fazıl Say, zengin repertuarıyla sahne aldı.Güçlü piyano performanslarıyla tüm dünyada beğeni toplayan Say’ın, lansman gecesine özelseçkisi, davetlilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.Elie Saab Bosphorusİstanbul Boğazı’nın en eski ve elit semtlerinden Kandilli’nin sırtlarında konumlanan proje,

Elie Saab’ın sembolik tasarım estetiğiyle lüks yaşamı yeniden tanımlıyor. Standardı yükseksosyal olanaklarla öne çıkan prestij proje ev sahiplerine, işlevsel ve lüks bir yaşam tarzıdeneyimi vaat ediyor.

Eşsiz Boğaz manzarasıyla yatırım değerini koruyan 300 metrekare başlangıç alanına sahip92 birimden oluşan geniş daireler, Elie Saab’ın Türkiye’deki ilk imza tasarım projesinde yeni sahiplerini bekliyor.Elie SaabÇok yönlü bir tasarımcı olan Elie Saab, moda alanındaki tasarımlarıyla adını dünyayaduyurdu. Modanın geleneksel kalıplardan sıyrılarak yeni formlar kazanması gerektiğinisavunan Saab, modanın ötesine geçerek tasarım alanlarını iç mimarlık ve inşaat sektörlerinedoğru genişletti. İç mimarideki ustalığını tasarladığı, imza tarzı ve detaylara olan dikkatiniyansıtan lüks yaşam alanlarıyla gösterdi. Bu genişleme Saab’ın modanın ruhunu hayatın tümalanlarına uyumlu biçimde entegre edilebileceği inancını ortaya koymakla kalmıyor, aynıamanda çok yönlü yetenekleri sayesinde sanatçı kimliğini vurguluyor.

Elie Saab Felsefesi

Dünyaya güzellik ve zarafet katma amacıyla farklı alanlarda faaliyet gösteren Elie Saab

markası, modayla yetinmeyen tasarımcı Elie Saab’ın nefes kesen elbiselerinden lüks iç

mekân tasarımlarına, otellerden prestijli konut projelerine kadar pekçok alanda başarılı işlere

imza atıyor.

Elie Saab’ın vizyonu, haute couture sınırlarını aşarak yüksek estetik standartlarda yaşamayı

mümkün kılan zarif ve uyumlu bir dünya yaratmayı hedefliyor. Benzersiz yaratıcılık ve

detaylara verilen önem, Saab’ın başarısının temelini oluşturuyor. Geçici trendler yerine

zamansızlık ve aidiyet kavramlarını benimseyen Saab, modadan mimariye tüm tasarımlarında

bu anlayışla hareket ediyor.

Başa dön tuşu