3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

BİR GECEDE YAŞANANLARIN İZLERİ

BİR GECEDE YAŞANANLARIN İZLERİ

Müge Ceyhan, “Letafetsiz Ama Evladiyelik Öğütler” isimli ilk öykü kitabıyla, okuyucuları etkileyici bir öyküyle buluşturuyor. 

 

Olay örgülerini ve yaşanmışlıkları öykülerinde konu alan Müge Ceyhan, gerçekçi detayların öykülerini güçlendirdiği düşüncesini savunuyor. “Letafetsiz Ama Evladiyelik Öğütler” kitabında yer alan Annemin Kitapları isimli öykü, okurları derin düşüncelerle kendi hayatlarında bir yolculuğa çıkarıyor.

 

80’li yıllarda geçen Annemin Kitapları, dönemin zorluklarına rağmen kendi ayakları üstünde duran ve entelektüel bir kafa yapısıyla ilerleyen bir kadının hikayesini konu alıyor.  Evliliğinde çeşitli zorluklar yaşayan Buket ve karmaşık aile yapısında büyüyen Emre, annesinin mücadele dolu dünyasına tanıklık ediyor. Annesi, zorluklara rağmen güçlü duruşunu koruyarak ilerlerken, Emre bu sihirli dünyada saklanarak büyüyor.

 

Karakterlerin derin duygusal bağlarını keşfetmeye davet eden yazar, Annemin Kitapları isimli öykü, ana karakter Emre’nin geçmişle hesaplaşmasını konu alıyor. Emre’nin annesi Buket’in kitapları, yaşamla savaşında ona rehberlik ederken, geçmişteki anılarını hatırlamasını sağlıyor. Müge Ceyhan, aile ilişkilerinin karmaşıklığına ve yaşanan duygusal zorluklara odaklanarak, okurları derin bir düşünce yolculuğuna çıkarmaya hazırlanıyor.

 

Öyküde ana karakterin geçmişiyle yüzleşirken yaşadığı çatışmalar ve duygusal anılar, okurları etkileyici bir atmosfer içinde sarıp sarmalıyor. Yazarın samimi, gerçekçi ve akıcı diliyle kaleme aldığı öyküleri okuyuculara kendi hayatlarından kesitler sunuyor.

 

Yazar Hakkında

Kariyerine profesyonel ressam olarak başlayan Müge Ceyhan’ın edebiyatla olan ilişkisi lise yıllarında yazdığı şiir ve öykülerle başladı. Ceyhan, 2020 yılında Çevir Sayfalarımı isimli ilk şiir kitabını yayımladı. 2022 yılında ise İlyas Halil Öykü yarışmasında Kokulu Silgi isimli öyküsüyle birincilik ödülüne layık görüldü. Resim ve edebiyat sanatını iç içe geçiren Müge Ceyhan; ressam, resim eğitmenliği ve kısa öykü yazarlığı yapıyor.

Başa dön tuşu