EĞİTİMEKONOMİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Binance, Teknoloji Alanındaki Kadınları Destekleme Girişimlerine  Bir Yenisini Ekliyor

Binance, Teknoloji Alanındaki Kadınları Destekleme Girişimlerine  Bir Yenisini Ekliyor

Lider kripto borsası, kadınlara yönelik eğitim, rehberlik ve burslara karşı artırılmış bir odak ile endüstrideki cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı hedefliyor

Uluslararası Kadınlar Günü öncesinde dünyanın en büyük kripto varlık borsası Binance, Web3 alanında aktif faaliyet gösteren ve çalışan kadınların sayısını artırmaya yönelik taahhüdünü tekrarlıyor. Kadınlara odaklanan eğitim ve rehberlik adımları sayesinde Binance, bugüne kadar dünyada 10’dan fazla ülkedeki kadınların desteklenmesi amacıyla 2 milyon USD’nin üzerinde yatırım yaptı ve çalışmalarını da yıl boyunca artırmayı hedefliyor.

Binance, kadınlar için Web3 eğitimleri oluşturuyor ve fon sağlıyor

Binance Charity, 2022 yılında 36.000’in üzerinde Web3 bursunu desteklemek için 2 milyon USD değerinde destek gerçekleştirdi. Binance, bağış yaptı ve 2023 yılında da kadınlar ve daha az temsil edilen topluluklara odaklanarak kurs, program ve burs fonlamaya devam edecek. Kadınların kripto sahiplerinin sadece %37’sini oluşturduğu1 sektörde, daha fazla kadını endüstriye kazandırmak için en kritik konu eğitim.

2022 yılında üniversitelerde, okullarda ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda blockchain ve kripto odaklı kursların verilmesi için sağlanan burslar Almanya, Nijerya, Kenya, Brezilya, Fransa, Güney Afrika, Avustralya ve Ukrayna’daki kadınlara verilmişti. Ayrıca, Binance Charity Uluslararası Kadınlar Günü şerefine Gürcistan İnovasyon & Teknoloji Kurumu’na (GITA) 100.000 $ değerinde ek bağış yaparak kadınların web3 eğitim ve öğrenimini destekleyecek. GITA web3 kursları için eğitici içeriği Binance Akademi sağlayacak.

Binance, işgücünde kadınların payını artırmayı hedefliyor

Binance, 2017 yılında Yi He ile birlikte kuruldu ve bu sayede bir kadın tarafından kurulan dünyadaki sayılı kripto şirketlerinden biri haline geldi. En büyük kripto şirketlerinden sadece %5’i kadın kuruculara sahip2. 2022 itibarıyla, dünya çapındaki 10.000’i aşkın şirket içinden  kadınlar tarafından kurulan kripto varlık şirketlerinin sayısı sadece 292’ydi3.

Binance, cinsiyet ayrımını daha kapsamlı bir şekilde ele almak adına ilk resmi stajyerlik ve mezuniyet programlarını başlattı.  Bu sayede kripto alanındaki kariyerleri kadınları da kapsayan daha geniş bir yetenek yelpazesinin erişimine açmış oldu. Aynı zamanda şirket, kadın mentorluk programları, yetenek atölyeleri, eğitici kurslar ve dersler ile kadınlara rehberlik ve kariyer kılavuzluğu sunarak Web3 alanında bir kariyer başlatmalarına yardımcı olmak için endüstrideki deneyimini paylaşıyor.

 

Binance kurucu ortağı ve pazarlama üst düzey yöneticisi Yi He, “Endüstrideki sayılı kadın liderlerden biri olarak, Binance Charity ve Binance Akademi ile daha fazla kadının web3 ve blockchain teknolojisini anlamasına yardım etme görevini taşıdığımıza inanıyorum. Eğitim ve staj programlarımız genç kadınlara endüstriyi baştan aşağı değiştirmek için gereken bilgi ve kabiliyetleri sağlamayı hedefliyor. İnanıyoruz ki, cinsiyeti ne olursa olsun fikirleri olan insanlar dünyayı değiştirebilir. Bu çabalarımızın daha fazla kadını yenilikçiliğin ön saflarına çıkarmasını ve bu sayede endüstrimize değişim getirmesini umuyoruz” dedi.

Binance, kripto okur yazarlığını artırmak için Binance Akademi ile 30’u aşkın dilde ücretsiz kaynak sunmanın yanı sıra Binance, yeni kullanıcıları kripto dünyasında ağırlamak için IWD2023 kodunu kullanarak bir hesap oluşturan herkese Mart ayı boyunca komisyonsuz4 alım satım imkanı sunacak.

Binance Hakkında

Binance, hacim açısından dünyanın en büyük dijital varlık borsasını da içeren finansal ürün yelpazesi ile dünyanın lider blockchain ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısıdır. Dünyada çağında milyonların güvendiği Binance platformu kendini paranın özgürlüğünü artırmaya adamıştır ve alım-satım ve finans, eğitim, veri ve araştırma, sosyal fayda, yatırım ve kuluçka, merkeziyetsizlik ve altyapı çözümleri ve daha fazlasını da içeren eşsiz bir kripto ürün ve teklifleri yelpazesine sahiptir. Daha fazla bilgi için https://www.binance.com adresini ziyaret edin.

Başa dön tuşu