3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEKÜLTÜR SANATMAGAZİNVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN LİDERİ NCR İKİ AYRI ŞİRKETE AYRILIYOR

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN LİDERİ NCR İKİ AYRI ŞİRKETE AYRILIYOR

Dijital bankacılık, POS sistemleri ve ödeme çözümleri konusunda dünyada lider konumda bulunan NCR; ATM’lere odaklanacak NCR ATLEOS ve mağazacılık, restoran gibi dijital ticarete odaklanacak NCR VOYIX olarak iki ayrı şirkete ayrılarak hizmet verecek. ATM’lere odaklanan NCR ATLEOS, 17 Ekim’den itibaren New York borsasında işlem görmeye başladı. 

24 Ekim’de ise NATL (hisse) kodu ile başlayan bu yeni dönemi, NYSE’de açılış zilini çalarak kayda geçirecek.

Bilişim sektörünün dünyadaki lideri NCR, biri dijital ticarete, diğeri ATM’lere odaklanan, halka açık iki bağımsız şirkete ayrılıyor. NCR, dünyanın her yerindeki müşterilerine sınıfında en iyi hizmet, destek, inovasyon ve stratejileri sunmaya bundan böyle iki ayrı şirket olarak devam edecek. Dijital ticarette NCR Voyix, ATM’de NCR Atleos olarak açıklanan her iki şirket de NCR markasının gücünü yansıtacak şekilde hizmet verecek.

 

NCR Türkiye Genel Müdürü Murat Kulaksızoğlu konuya ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı:

“NCR, 130 yıldan fazladır şirketlerin müşterileri ile bağ kurması, iletişimde olması ve işlem yapmasına olanak sağlayarak pazardaki liderliğini koruyor.  NCR bu faaliyetlerine artık NCR Atleos ve NCR Voyix adı altında iki ayrı şirket halinde devam edecek. Bu yeni başlangıç ile NCR Atleos ve NCR Voyix, dünyada ve Türkiye’de, ATM ve dijital ticaret pazarlarına yönelik yeni yatırımlara ve iş modellerine ağırlık vererek faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki liderliklerini pekiştirecekler. Ayrıca, NCR Atleos, Türkiye’de “NCR Bilişim Sistemleri Ltd. Şti” olarak faaliyetlerini sürdürecek.”

 

NCR, bu yeni süreçte kaliteli ürünler, yüksek hizmet seviyeleri ve ileri düzeyde müşteri deneyimi sunmaya yönelik yüksek standartlarını korumaya da devam edecek.

Başa dön tuşu