3. SAYFABİYOGRAFİDÜNYAEĞİTİMEKONOMİFOTO GALERİGÜNDEMKOBİM TÜRKİYEKÜLTÜR SANATMAGAZİNVİZYONDAKİLERYEREL HABERLER

Başörtülü öğrenci staja kabul edilmemişti! Tanık mahkemede konuştu

Üniversite öğrencisi Nezaket Akbulut’un okulu tarafından staj için yönlendirildiği koleje başörtüsü nedeniyle alınmadığı iddiasına ilişkin görülen davada tanık dinlendi.
Başörtülü öğrenci staja kabul edilmemişti Tanık mahkemede konuştu

İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya taraf avukatları katıldı. Olay günü Nezaket Akbulut’un yanında olan arkadaşı tanık olarak dinlendi.

İfadesinde, “Biz olay günü Nezaket ile birlikte Özlem hanımın odasına bir süre bekledik. Özlem hanım geldi. Öncesinde biraz konuştuk, bizi üniversitenin gönderdiğini söyledik. Sonra Özlem hanım Nezaket’e kılık kıyafetinin, özellikle başörtüsünün yönetmeliklerine uymadığını bu nedenle okulda staj yapamayacağını, o okulda hiçbir öğretmen ve stajyerin başörtülü olmadığını söyledi. Nezaket’e başörtüsünü çıkartma durumunun olup olamayacağını sordu. Ancak nezaket bunu reddetti, ‘Tabi ki başörtümü çıkartmayacağım’ dedi. Özlem hanım Nezaket’e, ‘Aslında üniversite bizim seni almayacağımızı bilir. Seni niye gönderdi’ dedi. Daha sonra Nezaket’i gönderdiler ancak ben o gün orada staj yaptım. Normalde staj süresi 1 yıl ama okulumuz Nezaket’in bu olayı sebebiyle ikimizin de stajını o okuldan aldı. Bizim o okulda staj yapmamızı okul belirlemişti” dedi. Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Başa dön tuşu