GÜNDEMKOBİM TÜRKİYE

Başı ve kolları kopuk halde bulunmuştu! Korkunç olayın ardından yasak aşk çıktı: Birlikte olduklarını söyleyince…

Başı ve kolları kopuk halde bulunmuştu! Korkunç olayın ardından yasak aşk çıktı: Birlikte olduklarını söyleyince...

Adana Seyhan’da dere yatağındaki sazlıkta bulunan cesedin 19 yaşındaki Ömer Başdaş’a ait olduğu ortaya çıktı. Yapılan çalışma sonucunda Başdaş’ın, arkadaşı Hüseyin Sulhan (24) tarafından öldürüldüğü tespit edildi. Katil zanlısı ifadesinde “Sevgilim Büşra Z.’ye, ‘Selam canım. Seni özledim, görüşelim’ şeklinde mesaj attığını gördüm. Tabancayı başına dayayıp, ‘Büşra ile birlikte oldunuz mu?’ diye sordum. Birlikte olduklarını söyleyince başına sıktım” dedi.

omeri-sevgilisiyle-birlikte-oldugu-iddiasiyla-oldurmus_3896_dhaphoto7

BAŞI VE KOLLARI KOPUK HALDE BULUNDU

Seyhan ilçesi Yenidam Mahallesi’nde 13 Eylül günü saat 07.30 sıralarında tarlaların arasındaki dere çevresinde gezen bir grup genç, sazlıklarda erkek cesedi görüp 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradı. İhbar üzerine bölgeye polis ekibi sevk edildi. Bir kısmı suyun içinde, başı ve kolları kopuk halde bulunan cesedin çıkarılması için Su Altı Grup Amirliği ile itfaiyeden destek istendi. Ekiplerin incelemesinin ardından torbaya konan ceset, vinç ile bulunduğu yerden çıkarıldı.

omeri-sevgilisiyle-birlikte-oldugu-iddiasiyla-oldurmus_3896_dhaphoto6

CESEDİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside, cesedin başında mermi çekirdeği olduğu saptandı. Cinayet Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Kollarındaki dövme ve sağ elinin yüzük parmağının olmadığından yola çıkan cinayet dedektifleri, cesedin, ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Ömer Başdaş’a ait olduğunu tespit etti. Ekipler, Başdaş’ın, 19 Ağustos günü evden ayrıldığını ve bir daha da geri dönmediğini belirledi.

Başa dön tuşu