MAGAZİN

ARZUM OKKA DÜNYA TÜRK KAHVESİ GÜNÜNÜ DARÜLACEZE’DE KUTLADI

Arzum OKKA 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nü Darülaceze’de kutladı.

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve tüm Arzum çalışanları, Darülaceze’ye ziyarette bulunarak, bu özel konuklarına eşsiz lezzette Türk kahvesi ikram etti.

Darülaceze’de kurulan Arzum OKKA tadım standında, misafirlere bol köpüklü, tam kıvamında, okkalı Türk kahvesi ikram edildi. Program ‘Osmanlı’da Kahve Seremonisi’ canlandırıldı.

Darülaceze sakinleri ile gerçekleştirilen etkinlikte yapılan Osmanlı’da kahve Seremonisi ile geçmişe keyifli bir yolculuk yapıldı. Sakinler ile birlikte keyifli vakit geçirildi.

Etkinliğe Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Kültür ve Turizm Bakanımızın eşi Pervin Ersoy, Türk Kahvesi Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu, Darülaceze başkanı Hamza Cebeci, Arzum çalışanları ve Darülaceze sakinleri katıldı.

Darülaceze sakinlerinden 5 kişi ile yapılan Türk Kahvesi Pişirme etkinliği ile de ortaya renkli görüntüler çıktı. Etkinlik sonunda tüm Darülaceze misafirlerine Arzum Okka’dan hediyeler verildi.

Türk Kahvesi Kültürü Araştırmaları Derneği ile birlikte Türk kahvesini 2013 yılı sonunda Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür örgütü (UNESCO)’ ya götüren Arzum, Unesco’nun 5 Aralık 2013’te Türk Kahvesini “Türkiye’nin somut olmayan kültürel bir değeri” olarak tescillemesine öncülük etmişti.

Başa dön tuşu